Świątek wygrywa i daje Polsce prowadzenie

/ Jarek Truchan , źródło: własne, foto: AFP

Iga Świątek pokonała Belindę Bencic w meczu otwierającym drugie spotkanie reprezentacji Polski w United Cup. Po stojącym na wysokim poziomie pojedynku liderka rankingu WTA wyprowadziła Polskę na prowadzenie 1-0 w rywalizacji ze Szwajcarią.

Z perspektywy Igi pojedynek rozpoczął się najlepiej jak tylko mógł. Liderka światowego rankingu przełamała swoją rywalkę już w czwartym gemie i odskoczyła na 4:1. Po zmianie stron Bencić potrafiła jednak wznieść swój tenis na wyższy poziom, czego efektem był pewnie wygrany gem przy własnym serwisie oraz bardzo dobra gra przy podaniu Polki. Szwajcarka w kolejnym gemie, w którym tenisistka z Raszyna nie ustrzegła się niewymuszonych błędów, zdołała przełamać serwis Polki. Przełamanie goniło przełamanie, bo po przerwie Iga ponownie odebrała serwis mistrzyni olimpijskiej z Tokio i już bez problemów swoim podaniem zakończyła pierwszego seta wynikiem 6:3.

Druga partia rozpoczęła się w podobny sposób – tym razem przełamanie na korzyść Igi nastąpiło w trzecim gemie. Przez kolejne minuty kibice zgromadzeni na korcie w Brisbane mogli zobaczyć bardzo wyrównaną grę, w trakcie której gemy na swoje konto zapisywały serwujące. Taki przebieg meczu nie był na rękę Szwajcarce, która musiała odrobić stratę przełamania. Gdy już wydawało się, że Polka zakończy mecz, Belinda rozegrała najlepszy gem jako returnująca i kolejne przełamanie stało się faktem.Po chwili było 5:5 i widzów czekała emocjonująca końcówka.

Kolejne dwa gemy mocno się od siebie różniły – Bencić najpierw roztrwoniła przewagę 40:0, by później wygrać po grze na przewagi, podczas gry Iga przez swój serwis przeszła bardzo gładko, bez straty punktu. W efekcie tenisistki doszły do tiebreaka, który rozpoczął się od dwóch miniprzełamań. Następne punkty rozregrane zostały jednak pod dyktando Igi, co dało reprezentantce Polski prowadzenie 5-2. Świątek skoncentrowana nie wypuściła już szansy z ręki pozwalając Szwajcarce jedynie na jeden wygrany punkt.

Po paniach na kort wyjdą Daniel Michalski oraz Marc-Andrea Huesler, którzy zakończą pierwszy dzień rywalizacji.


Wyniki

Wynik meczu grupy B: Polska – Szwajcaria 1-0.

Iga Świątek – Belinda Bencic 6:3, 7:6 (3).