Świątek wygrywa i wyrównuje wynik meczu

/ Jarosław Truchan , źródło: własne, foto: AFP

Iga Świątek pokonała Martinę Trevisan w drugim spotkaniu meczu Polska-Włochy, którego stawką jest awans do półfinału United Cup. Wygrana Polki sprawia, że po po dwóch grach singlowych mamy wynik remisowy.

Panie do swojego meczu przystąpiły po pojedynku Daniela Michalskiego z Lorenzo Musettim, który zakończył się pewnym zwycięstwem Włocha. Tym razem szanse na wygraną były o wiele większe, ponieważ Iga uchodziła za murowaną faworytkę pojedynku z notowaną o 26 pozycji rankingowych niżej Trevisan. Już w pierwszym gemie Polka zdołała przełamać rywalkę i ustawić sobie dalszą część gry. Swoją przewagę tenisistka z Raszyna potwierdziła kolejnym wygranym gemem przy serwisie Włoszki, tym razem na 4:1. Dzięki temu Iga szybko zapisała pierwszą partię na swoje konto zwyciężając po 34 minutach gry.

Drugi set był o wiele bardziej wyrównany, choć jego początek na to nie wskazywał. Martina ponownie dała się szybko przełamać. Tym razem jednak aż dwukrotnie. Wynik 0:3 mocno komplikował ewentualny powrót Włoszki. A jej słaba gra na tle liderki rankingu w pierwszej partii sprawiała, że odrobienie strat wydawało się mało realne. Tymczasem już w kolejnym gemie tenisistka urodzona we Florencji zdołała przełamać Igę, po czym nastąpiła seria najbardziej wyrównanych gemów w tym spotkaniu. Najpierw w najdłuższym gemie całego meczu Iga miała trzy break pointy, które zostały obronione przez Trevisan.

Następnie przez ponad siedem minut Polka walczyła, aby utrzymać swój serwis. Po chwili Iga ponownie miała okazje do przełamania rywalki, lecz doszło do powtórki sprzed paru chwil i Włoszka ponownie wyszła z opresji obronną ręką. Kolejne dwa gemy zanotowały na swe konto serwujące. Następnie mająca przewagę jednego przełamania Polka stanęła przed szansą na zakończenie meczu przy swoim podaniu. Na początku gema Iga nie ustrzegła się niestety błędów, co skutkowało okazjami na przełamanie dla Włoszki. Na szczęście dzięki dobremu serwisowi reprezentantka Polski nie pozwoliła rywalce na powrót do meczu. Wykorzystując pierwszą piłkę meczową zakończyła spotkanie.

Kolejnym aktem spotkania Polska vs Włochy będzie spotkanie Huberta Hurkacza z Matteo Berrettinim, które zaplanowano na godzinę 8:30 polskiego czasu.


Wyniki

United Cup. Play-off

Polska – Włochy 1-1

Daniel Michalski – Lorenzo Musetti 1:6, 1:6

Iga Świątek – Martina Trevisan 6:2, 6:4