Świątek z nominacją do „Sportowych Oscarów”!

/ Anna Niemiec , źródło: laureus.com/własne, foto: AFP

W poniedziałek ogłoszono nominacje w 25. edycji Laureus World Sports Awards. Wśród nominowanych w plebiscycie, który często nazywany jest  „Sportowymi Oscarami”, znalazła się m.in. Iga Świątek.

Polka ma szansę na zwycięstwo w kategorii „Najlepsza sportsmenka roku”. – W tenisie Iga Świątek po raz trzeci zdobyła tytuł French Open, a dzięki zwycięstwu w finałach WTA w Cancun odzyskała pierwsze miejsce w światowych rankingach – napisano w uzasadnieniu nominacji dla liderki światowego rankingu. Jej konkurentkami będą hiszpańska piłkarka Aitana Bonmatí, lekkoatletki Shericka Jackson, Faith Kipyegon i Sha-Carri Richardson oraz alpejka Mikaela Shiffrin.

Oprócz Świątek w pozostałych kategoriach nominowali zostali również inni tenisiści. Novak Dżoković ma szansę zostać „Najlepszym sportowcem roku”. O nagrodę w kategorii „Przełom roku” powalczy zwyciężczyni US Open Coco Gauff, a z kolei mistrzyni Wimbledonu Marketa Vondrousova znalazła się w gronie najbardziej imponujących „Powrotów roku”. Wśród „Niepełnosprawnych sportowców roku” nominację dostała Diede de Groot.

Nagrody zostaną wręczone 22 kwietnia podczas gali w Madrycie.