Świątek zacznie z Tunezyjką

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: Własne, foto: AFP

Rozlosowano drabinkę singla kobiet turnieju Citi Open, który w poniedziałek rozpocznie się w Waszyngtonie. Iga Świątek w pierwszej rundzie zmierzy się z Tunezyjką Ons Jabeur.

Iga Świątek w Waszyngtonie znalazła się w dolnej połówce drabinki, w której jest także rozstawiona z „2” Madison Keys. Z Amerykanką nasza tenisistka może się jednak spotkać dopiero w półfinale. Do niego daleka droga, którą Polka rozpocznie od starcia z Ons Jabeur. Tunezyjka notowana jest w aktualnym rankingu WTA na 59. miejscu, czyli o dwie pozycje wyżej od Świątek. Rozdziela je tylko Magda Linette. Polska tenisistka jeszcze nigdy nie grała przeciwko 24-latce z Afryki.

I choć ranking daje obydwu tenisistkom równe szanse, to wydaje się, że faworytką spotkania jest Świątek. Jabeur jest raczej specjalistką od kortów ziemnych, co jednak nie oznacza, że nie będzie ona ciężką do pokonania rywalką na waszyngtońskich kortach twardych. Tak się złożyło, że swój jedyny finał WTA Tunezyjka rozegrała w październiku zeszłego roku na sztucznej nawierzchni w Moskwie.

Jeśli Polce uda się wygrać w drugiej rundzie zmierzy się z rozstawioną z „6” Czeszką Kateriną Siniakovą. Porażka reprezentantki naszych południowych sąsiadów z Amerykanką Jessicą Pegulą, byłaby sporą niespodzianką. Rozstawiona z jedynką Sloane Stephens rozpocznie turniej od meczu ze Szwedką Rebeccą Peterson. Po drugiej stronie drabinki Madison Keys zagra z „dziką kartą” Hailey Baptiste. Najciekawiej w pierwszej rundzie zapowiada się pojedynek czwartej z rozstawienia Hsieh Su-wei z Tajwanu z Belgijką Kirsten Flipkens.