Świątek zagra w Czechach. Będzie w jednej drużynie z Bencic

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: AFP

Iga Świątek

Iga Świątek zdecydowała się na udział w kolejnej pokazowej imprezie. Po tym jak wygrała turniej w Szwajcarii, tym razem spróbuje swoich sił w Czechach. Od 18 do 20 lipca będzie rywalizować w drużynowych zawodach Tipsport Elite Trophy. 

Tipsport Elite Trophy to cykl miniturniejów, pierwotnie przeznaczony wyłącznie dla tenisistek z Czech. W zmaganiach biorą udział dwa zespoły, których kapitanami do tej pory były dwie największe tenisowe gwiazdy zza naszej południowej granicy – Karolina Pliszkova i Petra Kvitova. W najbliższy weekend sytuacja ulegnie zmianie. Stery po zmagającej się z problemami zdrowotnymi Kvitovej przejmie Barbora Strycova, a zamiast Kateriny Siniakovej, Barbory Krejcikovej i Jekateriny Aleksandrowej, wspierać ją będą Iga Świątek, Belinda Bencic i Viktoria Kuzmova.

Zbliżający się turniej, który rozpocznie się w sobotę i potrwa do poniedziałku, będzie trzecim w ramach Tipsport Elite Trophy. Dwa wcześniejsze zakończyły się zwycięstwami drużyny Pliszkovej – 7:4 i 7:6. Każdy punkt to jeden wygrany mecz. Zawodniczki rywalizują ze sobą w singlu (po trzy mecze jednego dnia) i w deblu.

Z kim może zagrać nasza reprezentantka? W przeciwnej drużynie znajdują się aż cztery zawodniczki z czołowej setki rankingu WTA: Karolina i Kristyna Pliszkove, Martketa Vondrouszova oraz Karolina Muchova. Skład uzupełniają Tereza Martincova (133. w rankingu WTA) i zdolna 14-latka Nikola Bartunkova.

Przypomnijmy, że przed tygodniem Świątek rywalizowała w pokazowym turnieju w Szwajcarii. Pokonała pięć reprezentantek gospodarzy i sięgnęła po trofeum. Jeśli chodzi o powrót do gry w cyklu WTA, nasza reprezentantka zagra najprawdopodobniej w Waszyngtonie. Głównym celem podróży do Stanów Zjednoczonych będzie oczywiście US Open.