Świątek zrywa współpracę z Xiaomi

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: wyborcza.biz, foto: AFP

Iga Świątek nie będzie już reklamować marki Xiaomi. Wynikiem tego jest wznowienie przez chińską firmę działalności w Rosji. Zaangażowana we wspieranie Ukrainy, będącej ofiarą rosyjskiej agresji, Świątek nie zamierza zatem być dalej twarzą tego przedsiębiorstwa.

Współpracę z marką Xiaomi Iga Świątek nawiązała w lutym 2021 roku. Od tamtego czasu Polka reklamowała smartfony chińskiej firmy zarówno na billboardach, czy poprzez odpowiednio oznaczane posty w mediach społecznościowych. Kiedy nastąpiła rosyjska inwazja na Ukrainę Xiaomi ograniczyło swoją działalność w kraju agresora, w związku z czym współpraca z tą firmą była przez Polkę kontynuowana.

Teraz pojawiły się jednak informacje o tym, że chińskie przedsiębiorstwo nieoficjalnie wznowiło pełną działalność w Rosji. Na dodatek przez ostatni rok, po wycofaniu się z tego rynku Apple i Samsunga, stało się jego liderem. Dalsze reklamowanie tej firmy przez Świątek kłóciłoby się z jej zaangażowaniem w pomoc Ukrainie. Dlatego z końcem marca współpraca ta wygaśnie.