Światowy Dzień Tenisa w Polsce

/ Michał Jaśniewicz, źródło: PZT, foto: itftennis.com

Prawie 80 klubów, ośrodków i szkół z całej Polski zgłosiło się do udziału w Światowym Dniu Tenisa. W tym roku będzie on obchodzony w poniedziałek, 3 marca. Tego dnia wszyscy chętni będą mieli okazję do odwiedzenia kortów i wzięcia udziału w tenisowych imprezach.

Światowy Dzień Tenisa to młode święto. Pierwsza edycja została zorganizowana przez Międzynarodową Federację Tenisową rok temu. Wówczas w imprezie wzięło udział niemal 60 krajów. W tym roku zgłosiło się ich ponad 100 – mówi Bogna Czepułkowska, koordynatorka programów Tenis 10 i Tenis Xpress Polskiego Związku Tenisowego.

Światowy Dzień Tenisa ma na celu popularyzację tej dyscypliny sportu i przyciągnięcie na korty jak największej liczby dzieci. – Cieszymy się z zaangażowania szkół, które biorą udział w programie ‘Tenis 10 w szkołach’ i 3 marca zorganizują specjalne tenisowe zajęcia – mówi Czepułkowska. Tego dnia wybrane szkoły w całym kraju przeprowadzą specjalne tenisowe animacje dla dzieci. W ramach zajęć szkolnych uczniowie będą mogli poznać podstawy gry w tenisa, a także – w formie zabawy – nauczyć się pierwszych kroków na korcie. Dla wszystkich uczniów przewidziano upominki związane z udziałem w tej imprezie.

3 marca tenis zawita nie tylko do szkół. Wiele kortów, klubów i ośrodków otworzy swe drzwi dla wszystkich chętnych – nie tylko dzieci, ale także dorosłych. – To świetna okazja do zachęcenia jak największej liczby osób do gry w tenisa. Przy okazji wszyscy będą mieli szansę zapoznać się z programami Polskiego Związku Tenisowego – ‘Tenis 10’ dla dzieci oraz ‘Tenis Xpress’ dla dorosłych – dodaje Czepułkowska.

Lista ośrodków biorących udział w Światowym Dniu Tenisa.

Forbet