Świetny występ Stefanii Rogozińskiej-Dzik

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: Antoni Cichy

Stefania Rogozińska-Dzik od mocnego uderzenia rozpoczęła zmagania w 25. edycji Bella Cup. Nasza reprezentantka występująca w Toruniu dzięki ,,dzikiej karcie” pokonała notowaną w połowie trzeciej setki rankingu WTA Olivię Rogowską. To dla niej bardzo wartościowy wynik.

– Na korcie starałam się nie myśleć o pozycji przeciwniczki w rankingu, żeby się jej nie przestraszyć. Jestem bardzo z siebie zadowolona – mówiła tuż po meczu wyjątkowo szczęśliwa Stefania Rogozińska-Dzik. Zwycięstwo 6:4, 6:3 nad Olivią Rogowską to jej największy sukces w zawodowej karierze. Wciąż krótkiej, bo Polka dopiero w lipcu skończy 18 lat. Decydując się na start w Toruniu, musiała zrezygnować z występu w juniorskim Roland Garros. – Ranking juniorski będę miała tylko do grudnia, a warto pomyśleć już o przyszłości. Cieszę się, że otrzymałam ,,dziką kartę” do turnieju tak wysokiej rangi i jak na razie dobrze mi idzie – tłumaczyła zawodniczka.

Kolejną przeciwniczką Rogozińskiej-Dzik będzie rozstawiona z numerem cztery Irina Maria Bara lub Katarina Zawacka. Nasza reprezentantka nie będzie miała nic do stracenia i na pewno zrobi wszystko, żeby sprawić kolejną niespodziankę. Na razie zdobyła w Toruniu 9 punktów, co już jest dla niej dobrym wynikiem. Awansując do ćwierćfinału, podwoi dorobek.

Po Rogozińskiej-Dzik na kort centralny weszła jej partnerka deblowa, Anna Hertel. Druga z Polek momentami grała bardzo efektownie (czy to w obronie, czy to w ataku), zaskakując jedną z faworytek całego turnieju – Anhelinę Kalininę. Rozstawiona z numerem trzy Ukrainka przez cały mecz zachowywała jednak spokój i kontrolowała przebieg wydarzeń. Ostatecznie wygrała 6:1, 6:2.

Do 2. rundy awansowała też rodaczka Kalininy, Marta Kostiuk. To wyjątkowo zdolna zawodniczka, która przed rokiem (jako 15-latka!) awansowała do 3. rundy Australian Open. Rywalizację w Bella Cup rozpoczęła od zwycięstwa 6:2, 6:0 nad Nurią Parrizas-Dias.


Wyniki

Mecze 1. rundy singla z udziałem Polek:

Stefania Rogozińska-Dzik (Polska) – Olivia Rogowska (Australia) 6:4, 6:3
Anhelina Kalinina (Ukraina, 3) – Anna Hertel (Polska) 6:1, 6:2