Switolina i Keys lepsze od młodszych rodaczek

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com, foto: AFP

W piątek wieczorem niezwykle interesująca z punktu widzenia Amerykanów i Ukraińców zapowiadały się pojedynki Madison Keys i Sofii Kenin oraz Eliny Switoliny i Dajany Jastremskiej. W obu przypadkach górą były bardziej doświadczone tenisistki.

Jako pierwsza awans do najlepszej szesnastki turnieju zapewniła sobie 24-latka urodzona w Odessie. Turniejowa „piątka” nie dała żadnych szans młodszej rodaczce i w trwającym 54 minu spotkaniu straciła tylko dwa gemy.

To był bardzo solidny występ z mojej strony – przyznała Switolina. – Popełniłam dzisiaj bardzo mało niewymuszonych błędów. Ona jest bardzo dobrą tenisistką, która świetnie potrafi uderzać piłkę, więc musiałam być bardzo skoncentrowana od początku. Dla mnie ważne było, żeby grać solidnie z linii końcowej i wykorzystywać nadarzające się okazje. Myślę, że ona potrzebuje jeszcze więcej doświadczenia w takich meczach i dlatego wynik był dzisiaj taki, a nie inny.

Ukrainka zmierzy się teraz z Madison Keys, która również bez straty seta pokonała Sofię Kenin. W pierwszej partii starsza z Amerykanek odebranie podanie rywalce w czwartym gemie, dzięki czemu wyszła na prowadzenie 4:1. Wypracowanej przewagi już nie roztrwoniła i pewnie objęła prowadzenie 1:0 w meczu. W drugiej odsłonie spotkania gra była dużo bardziej wyrównana i toczyła się zgodnie z regułą własnego serwisu aż do wyniku 5:5. W końcówce więcej zimnej krwi zachowała bardziej doświadczona z tenisistek i po 80 minutach gry mogła wznieść ręce w geście triumfu.

Madison Keys prowadzi z Eliną Switoliną w bilansie spotkań 2:1.

W piątek wieczorem awans od czwartej rundy zapewniła sobie również Wang Qiang, która wyeliminowała Fionę Ferro.