Switolina: moje ciało nie jest w stanie już więcej znieść.

/ Anna Niemiec , źródło: instagram/własne , foto:

Elina Switolina ogłosiła, że będzie musiała zrobić sobie kilka tygodni przerwy od gry w tenisa. Ukrainka zdradziła, że od dłuższego czasu zmaga się z  problemami zdrowotnymi.

Reprezentantka naszych wschodnich sąsiadów to była trzecia rakieta świata. Na koncie ma już szesnaście wygranych turniejów rangi WTA, ale początek obecnego sezonu był nieudany w jej wykonaniu. W siedmiu występach osiągnęła tylko jeden ćwierćfinał, a czterokrotnie żegnała się z zawodami już po pierwszym meczu. Przez ostatnie tygodnie Ukrainka nie tylko rywalizowała na korcie, ale również mocno wspierała rodaków walczących z rosyjską inwazją.

To był bardzo intensywny okres dla brązowej medalistki z Tokio, który mocno odbił się na jej zdrowiu.  Switolina w niebiesko-żółtym stroju długo próbowała walczyć z rywalkami i własnymi słabościami, ale w końcu musiała powiedzieć dość. – To były dla mnie niezwykle trudne miesiące pod względem nie tylko mentalnym, ale również fizycznym – zaczęła swój wpis w mediach społecznościowych 27-latka z Odessy. – Od dłuższego czasu mam problemy z plecami. Ból nie pozwalał mi odpowiednio przygotować się do turniejów. Równocześnie obserwując z rozrywającym bólem w sercu to, co się dzieje w mojej ojczyźnie, patrząc jak moi rodacy dzielnie bronią Ukrainy, postanowiłam przezwyciężyć słabość i walczyć dla nich na korcie. Niestety moje ciało nie jest już stanie więcej znieść. Muszę odpocząć. Z przykrością muszę ogłosić, że nie wystąpię Fed Cupie i kilku moich ulubionych turniejach na kortach ziemnych w Europie. Wierzę, że nie długo się zobaczymy. Dziękuje wszystkim za wsparcie w tym trudnym czasie – zakończyła Switolina.