Switolina wróci do gry, ma już nowego trenera

/ Łukasz Duraj , źródło: https://www.tennisworldusa.org/, własne, foto: AFP

W Indian Wells kibice tenisa mogli ponownie zobaczyć w akcji Gaela Monfilsa. Do powrotu na korty szykuje się także żona francuskiego tenisisty – Elina Switolina.

Rozbrat Switoliny z cyklem WTA trwa od wiosny 2022 roku. Wtedy to, po turnieju w Miami, gwiazda ogłosiła, że chce nieco dłużej odpocząć od sportu. Wpływ na tę decyzję z pewnością miała rosyjska agresja na Ukrainę, która rozpoczęła się kilka tygodni wcześniej.

W wywiadzie udzielonym w styczniu tego roku zawodniczka wróciła do tamtych wydarzeń i opisała je następująco:

Nie dotykałam rakiety przez siedem miesięcy. Musiałam całkowicie odłączyć się od tenisa. To, co stało się tamtego lutego, mnie przytłoczyło. Towarzyszyły mi nerwy i duża presja, a występowanie w zawodach okazało się zbyt trudne. Przerwa dobrze mi zrobiła i byłam z niej bardzo zadowolona. Na dziś moim celem jest powrót, ale nie żałuję swojej wcześniejszej decyzji – podkreśliła 28-latka.

Okres absencji był potrzebny Switolinie także z bardziej radosnych powodów. W październiku zawodniczka i jej mąż Gael Monfils powitali na świecie córeczkę Skai. Teraz dziewczynka ma już kilka miesięcy, a jej mama coraz śmielej planuje reaktywację kariery.

Zgodnie z doniesieniami Redactie Telesport Ukrainka ma już nowego trenera. W powrocie do formy ma pomóc jej Raemon Sluiter, czyli były szkoleniowiec Holenderki Kiki Bertens.

Inną przesłanką wskazującą, że Elina wkrótce znów weźmie udział w zawodowej rywalizacji, są materiały z jej portali społecznościowych. Widać na nich, że tenisistka trenuje na kortach ziemnych, ale nie przesądza to tego, kiedy ostatecznie wróci do gry. Sama zainteresowana nie podała bowiem konkretnej daty i stwierdziła:

Nie patrzę w odległą przyszłość, ważny jest każdy kolejny dzień. Nabieram sił i ciężko pracuję. Nie mogę doczekać się powrotu na kort.

Elina Switolina wygrała 16 tytułów singlowych rangi WTA Tour. Jej najwyższa lokata w rankingu najlepszych zawodniczek to trzecie miejsce.