Switolina z dziką kartą do turnieju w Birmingham

/ Izabela Modrzewska , źródło: , foto:

Elina Switolina otrzymała od organizatorów dziką kartę do turnieju WTA 250 w Birmingham. Turniej ten rozpocznie się 19 czerwca i będzie ostatnim wydarzeniem poprzedzającym Wimbledon.

Ukraińska tenisistka wystąpi w tym miejscu po raz piąty w karierze. 28-latka zadebiutowała na tamtejszych kortach trawiastych w 2013 roku, gdzie odpadła już w pierwszej rundzie. Swój najlepszy wynik osiągnęła w 2018 roku, docierając do ćwierćfinału turnieju.

Switolina powróciła do kobiecego touru dwa miesiace temu po ponad rocznej przerwie. Tydzień temu, zdobyła pierwszy tytuł jako świeżo upieczona mama w Strasbourgu. Obecnie jest już w czwartej rundzie French Open. Podczas jednej z konferencji prasowych przyznała, że wciąż czuję, że potrafi grać na najwyższym poziomie.

Czuję, że jestem tak silna jak wcześniej, a może nawet silniejsza, bo dobrze znoszę pracę poza kortem i z meczu na meczu jestem coraz lepsza. Wszystko powoli układa się w całość. Rezultaty pokazują, że gram dobrze, a co ważniejsze, sama jestem bardzo zadowolona z poziomu jaki prezentuję.

W sobotnie popołudnie, Ukrainka będzie walczyć o wejście do ćwierćfinału francuskiego szlema. Jej przeciwniczką będzie Daria Kasatkina.