Sydney: Azarenka triumfuje

/ Mateusz Grabarczyk, źródło: wtatennis.com, foto: AFP

Wiktoria Azarenka wygrała turniej w Sydney – ostatni sprawdzian przed rozpoczynającym się w poniedziałek Australian Open. Białorusinka pokonała 6:2, 1:6, 6:3 zeszłoroczną triumfatorkę Na Li.

Finałowy mecz w Sydney był niezwykle emocjonujący. Początek zapowiadał szybką i pewną wygraną faworyzowanej Azarenki, która zdominowała pierwszego seta. Rozstawiona z trójką Białorusinka wykorzystała słabą postawę rywalki i wygrała 6:2. Jednak od stanu 1:1 w drugim secie wszystko się zmieniło. Li przejęła inicjatywę, wygrywając sześć gemów z rzędu. Wyrównała stan meczu, a co więcej, zdobyła przełamanie na samym początku decydującej partii. Azarenka w końcu się jednak ocknęła i przełamała znakomitą passę Chinki. Zdołała odrobić stratę i ostatecznie przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

To było bardzo trudne spotkanie. Jednak wiedziałam w pewnym momencie, że dostanę swoją szansę. Musiałam więc tylko walczyć i być opanowana. To mi się udało. Pokazałyśmy z Na Li niesamowity tenis dzisiaj. Ona zawsze jest niebezpieczna i po raz kolejny to udowodniła. Cieszę się, że udało mi się przezwyciężyć trudności i wygrać mecz – powiedziała po meczu Azarenka.