Sydney: Cibulkova rozbiła Errani

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: wtatennis.com, foto: AFP

Tylko rozstawionej z trójką Sary Errani zabraknie z faworytek w półfinałach turnieju WTA w Sydney. Włoszka zdobyła tylko trzy gemy w starciu z Dominiką Cibulkovą. Angelique Kerber i Na Li nie miały jednak łatwych pojedynków.

Dwie godziny i dwadzieścia minut potrzebowała rozstawiona z czwórką Na Li, aby znaleźć się w półfinale turnieju w Sydney, w którym zagra z Agnieszką Radwańską. Bardzo niewiele brakowało, a rywalką Polki zostałaby 17-letnia Madison Keys, która zwyciężyła w pierwszym secie do czterech. Amerykanka nie wytrzymała jednak w kluczowym momencie i przegrała. Punktem zwrotnym okazał się tie break drugiego seta, w którym Chinka wygrała jedną ważną wymianę, a potem powiększyła przewagę, triumfując do dwóch. Decydująca partia należała już do faworytki. – Byłam zszokowana, widząc, jak ona gra – powiedziała Li.

Znakomicie w ćwierćfinale zaprezentowała się Dominika Cibulkova, która w nieco ponad godzinę rozbiła rozstawioną z trójką Sarę Errani. Słowaczka wykazała się żelazną odpornością psychiczną, broniąc ośmiu z dziewięciu break pointów. Włoszka tylko trzy razy w meczu nie trafiła pierwszym podaniem, ale wygrała po nim tylko 33% akcji i pięciokrotnie została przełamana, przegrywając 2:6, 1:6.

Trudny mecz miała także Angelique Kerber. Niemka wygrała jednak w dwóch setach z dobrze ostatnio dysponowaną Swietłaną Kuzniecową. W pierwszej partii Rosjanka nie wygrała ani jednego punktu po drugim podaniu. Dwukrotnie straciła podanie i tylko raz przełamała rywalkę. Drugi set był bardziej zacięty i dłużej trzymał w napięciu. Rozstrzygnięcie padło tuż przed tie breakiem. Kerber zdobyła decydującego breaka, wygrywając 7:5.

Ćwierćfinały singla:
Agnieszka Radwańska (Polska, 1) – Roberta Vinci (Włochy) 6:4, 7:5
Angelique Kerber (Niemcy, 2) – Swietłana Kuzniecowa (Rosja, Q) 6:3, 7:5
Dominika Cibulkova (Słowacja) – Sarra Errani (Włochy, 3) 6:2, 6:1
Na Li (Chiny, 4) – Madison Keys (USA, Q) 4:6, 7:6(2), 6:2

Ćwierćfinały debla:
S. Errani, R. Vinci (Włochy, 1) – A. Groenefeld, K. Peschke (Niemcy, Czechy) 7:5, 2:6, 18-16
A. Hlavackova, L. Hradecka (Czechy, 2) – A. Panowa, G. Woskobojewa (Rosja, Kazachstan) 6:2, 6:4
N. Pietrowa, K. Srebotonik (Rosja, Słowenia) – L. Huber, S. Mirza (USA, Indie, 4) 6:2, 7:5