Sydney: Date-Krumm rywalką Radwańskiej

Kimiko Date-Krumm będzie rywalką Agnieszki Radwańskiej w drugiej rundzie turnieju w Sydney. Japonka pokonał dziś reprezentantkę gospodarzy Casey Dellacquę 6:4, 6:1. Wciąż bez zwycięstwa w 2013 roku pozostaje Samantha Stosur, która uległa Jie Zheng 3:6, 7:6(7), 4:6.

42-letnia Datem-Krumm wygrała w Sydney już cztery spotkania. Najpierw trzy w eliminacjach, a dziś pewnie uporała się z grającą z „dziką kartą” Dellacquą. Mecz trwał sześćdziesiąt dwie minuty, a Japonka wykorzystała w nim cztery z ośmiu okazji na przełamanie, raz tracąc swój serwis.

Radwańska z japońską weteranką grała raz. Dwa lata temu w Australian Open wygrała, po dramatycznym spotkaniu, 6:4, 4:6, 7:5. Mecz naszej tenisistki z Date-Krumm otworzy wtorkową rywalizację na korcie centralnym w Sydney. W Polsce będzie to godzina 1 w nocy (z poniedziałku na wtorek).

Drugą porażkę w swoim drugim meczu w 2013 roku odnotowała Samantha Stosur. Australijka w poprzednich sezonach również nie najlepiej radziła sobie przed własną publicznością, ale w tym roku jest wyjątkowo źle. Tydzień temu w Brisbane faworytka gospodarzy przegrała z Sofią Arvdisson 6:7(4), 5:7, a dziś uległa Jie Zheng 3:6, 7:6(7), 4:6.

Również dwie porażki, przy ani jednym zwycięstwie, ma na koncie Lucie Safarova. 19. w rankingu Czeszka dzisiaj odnotowała wyjątkowo dotkliwą kleskę. Safarova uległa amerykańskiej kwalifikantce Madison Keys (135 WTA) 2:6, 1:6, po zaledwie 51 minutach rywalizacji!

Sara Errani (Włochy, 3) – Karolina Pliskova (Czechy, Q) 6:1, 6:3
Na Li (Chiny, 4) – Christina McHale (USA) 7:6(2), 7:5
Jie Zheng (Chiny) – Samantha Stosur (Australia, 6) 6:3, 6:7(7), 6:4
Roberta Vinci (Włochy) – Nadia Pietrowa (Rosja, 8) 7:5, 7:5
Jelena Janković (Serbia) – Tamira Paszek (Austria) 6:2, 7:6(5)
Kimmiko Date-Krumm (Japonia, Q) – Casey Dellacqua (Australia, WC) 6:4, 6:1
Ayumi Morita (Japonia, Q) – Daniela Hantuchova (Słowacja) 1:6, 6:3, 6:3
Madison Keys (USA, Q) – Lucie Safarova (Czechy) 6:2, 6:1
Swietłana Kuzniecowa (Rosja, Q) – Julia Goerges (Niemcy) 3:6, 6:3, 6:3
Galina Woskobojewa (Kazachstan, Q) – Yanina Wickmayer (Belgia) 3:6, 7:6(5), 6:2

Pierwsza runda debla:
A. Panowa, G. Woskobojewa (Rosja, Kazachstan) – A. Rosolska, H. Chan (Polska, Tajwan) 6:2, 7:6(6)
A. Hlavackova, L. Hradecka (Czechy, 2) – R. Kops-Jones, A. Spears (USA) 7:6(4), 7:5
M. Kirilenko, L. Raymond (Rosja, USA, 3) – M. Erakovic, J. Makarowa (Nowa Zelandia, Rosja) 7:5, 6:4
L. Huber, S. Mirza (USA, Indie, 4) – D. Cibulkova, L. Safarova (Słowacja, Czechy) 1:6, 6:0, 11-9