Sydney: Del Potro za mocny dla Kubota

/ Mateusz Grabarczyk, źródło: atpworldtour.com, foto: AFP

Sensacji nie było. W swoim pierwszym meczu w sezonie Juan Martin Del Potro pokonał Łukasza Kubota 6:4, 6:2 i awansował do ćwierćfinału turnieju w Sydney.

Godzinę i trzydzieści pięć minut zajęło najwyżej rozstawionemu Argentyńczykowi pokonanie najlepszego obecnie polskiego tenisisty. W pierwszym secie trwała zacięta walka i wydawało się, że Kubot ma nawet szanse na zakończenie go sukcesem. Niestety, miał trzy okazje na przełamanie rywala i nie wykorzystał żadnej. Zupełnie inaczej wyglądała sytuacja po stronie Del Potro. Jedyną okazję na odebranie podania Polakowi zamienił na breaka, co dało mu wygraną 6:4.

W drugiej partii przewaga Argentyńczyka była już wyraźniejsza. Poprawił grę i na niewiele pozwalał naszemu zawodnikowi. Kubot miał o wiele więcej problemów przy własnym podaniu i tym razem został przełamany dwukrotnie. Nie wykorzystał kolejnej okazji na odebranie serwisu rywalowi i przegrał 2:6.

Juan Martin Del Potro (Argentyna, 1) – Łukasz Kubot (Polska) 6:4, 6:2