Sydney. Fręch zagra w turnieju głównym

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: Andrzej Szkocki

Magdalena Fręch wystąpi w mocno obsadzonej imprezie Sydney Tennis Classic. Polka w dobrym stylu wygrała dwa mecze w kwalifikacjach i wywalczyła sobie miejsce w turnieju głównym. 

Łodzianka rozpoczęła zmagania w eliminacjach od pojedynku z Alaną Parnaby. Mistrzyni Polski nie miała problemów z pokonaniem dużo niżej sklasyfikowanej reprezentantki gospodarzy i straciła tylko cztery gemy. 

W decydującej fazie kwalifikacji podopieczna Andrzeja Kobierskiego zmierzyła się z Oceane Dodin. W pierwszej partii Fręch była zdecydowanie lepszą tenisistką. Trzykrotnie odebrała podanie rywalce i pewnie objęła prowadzenie w meczu. Druga partia była bardziej wyrównana. Polka odebrała podanie rywalce w dziewiątym gema i po zmianie stron miała piłkę meczową, ale Francuzka zdołała się wybronić i wyrównała na 5:5. Chwilę później ponownie nie była jednak w stanie utrzymać serwisu. Tym razem trzecia rakieta Polski nie wypuściła już takiej okazji z rąk. W dwunastym gemie wykorzystała atut własnego podania i po półtorej godziny gry rozstrzygnęła spotkanie na swoją korzyść. 

W pierwszej rundzie turnieju głównego Magdalena Fręch zmierzy się z Eleną-Gabrielą Ruse, która również do zawodów przebijała się przez eliminacje. 


Wyniki

Druga runda kwalifikacji

Magdalena Fręch (Polska, 8) – Oceane Dodin (Francja, 4) 6:2 7:5

Pierwsza runda kwalifikacji

Magdalena Fręch (Polska, 8) – Alana Parnaby (Australia, WC) 6:2 6:2