Sydney.Iga Świątek zrezygnowała z występu

/ Jakub Karbownik , źródło: własne/www.twitter.com, foto: AFP

Iga Świątek zrezygnowała z występu w turnieju rangi WTA 250 w Sydney. Tym samym najwyżej obecnie klasyfikowana polska tenisistka powróci do rywalizacji za tydzień w Melbourne.

Mistrzyni Roland Garros 2020 sezon rozpoczęła od występu w Adelajdzie, gdzie broniła zdobytego przed dwunastoma miesiącami tytułu mistrzowskiego. Zmagania zakończyła na półfinale, w którym musiała uznać wyższość późniejszej triumfatorki całej imprezy – Ashleigh Barty. Z Adelajdy Polka miała się przenieść do Sydney na ostatni sprawdzian przed pierwszą w sezonie lewą Wielkiego Szlema. Jednak jak poinformowała za pomocą mediów społecznościowych, podjęła decyzję o rezygnacji z występu.

– Po intensywnym okresie przygotowawczym i turnieju w Adelajdzie, moje ciało potrzebuje więcej odpoczynku – czuję lekki ból w okolicy żeber. Po długich rozmowach zdecydowałam się wycofać z turnieju w Sydney. Bardzo chciałam tu zagrać i mam nadzieję, że za rok wrócę i będę mogła cieszyć się tym miejscem. Do zobaczenia w Melbourne – możemy przeczytać na twitterowym koncie naszej tenisistki.

Teraz Iga Świątek przeniesie się do Melbourne, gdzie już od 17 stycznia weźmie udział w Australian Open.