Sydney: McHale na pierwszy ogień

/ Anna Niemiec, źródło: wtatennis.com/własne, foto: AFP

Agnieszka Radwańska we wtorek rozpocznie rywalizację w turnieju Apia International Sydney od spotkania z Christiną McHale. Amerykanka w pierwszej rundzie pokonała Katerynę Bondarenko.

W pierwszej partii spotkania pomiędzy dwiema tenisistkami z kwalifikacji lepsza o jedno przełamanie była Ukrainka. W drugim secie również toczyła się wyrównana walka, ale w końcówce więcej zimnej krwi zachowała reprezentantka Stanów Zjednoczonych, która zwyciężyła 7:5 i wyrównała stan rywalizacji. W decydującej odsłonie spotkanie McHale była już wyraźnie lepsza i oddała rywalce tylko dwa gemy.

W bilansie bezpośrednich spotkań krakowianka, która w pierwszej rundzie australijskich zaodów miała wolny los, prowadzi z 43 obecnie tenisistką świata 4:0. W żadnym z dotychczasowych pojedynków 27-letnia reprezentantka Polski nie straciła więcej niż pięć gemów. Ostatni raz obie tenisistki rywalizowały ze sobą przed rokiem w pierwszej rundzie Australian Open.

Christina McHale rozpoczęła sezon 2017 od udziału w turnieju w Brisbane. Młodsza rodaczka sióstr Williams w pierwszej rundzie pokonała Sarę Errani, ale w następnej fazie zawodów przegrała z późniejszą finalistką, Alize Cornet.

Amerykanka ma na koncie jeden tytuł rangi WTA. Praworęczna zawodniczka we wrześniu zeszłego roku okazała się najlepsza w Tokio.

Agnieszka Radwańska i Christina McHale zagrają we wtorek nie przed godziną 7 rano czasu polskiego.
 


Wyniki

Pierwsza runda singla
Christina Mchale (USA, Q) – Kateryna Bondarenko (Ukraina, Q) 4:6 7:5 6:2