Sydney. Walków i Vesely z cennym zwycięstwem

/ Dominika Opala , źródło: własne, foto:

Szymon Walków i Jiri Vesely zdołali awansować do drugiej rundy turnieju rangi ATP 250 w Sydney. Wygrana nie przyszła jednak łatwo, gdyż polsko-czeska para przegrywała już 4:6, 2:4 z duetem Denys Mołczanow / Andriej Wasilewskij.

Szymon Walków, który jest o krok od awansu do Top 100 deblistów, w tym tygodniu zdecydował się na występ w parze z Jirim Veselym. Polak i Czech wystartowali w Sydney Tennis Classic.

W pierwszej rundzie ich rywalami byli Denys Mołczanow i Andriej Wasilewskij. Tenisiści stoczyli zacięty mecz i niewiele zabrakło, aby to Ukrainiec i Białorusin schodzili z kortu jako zwycięzcy. Walków i Vesely pokazali jednak prawdziwą wolę walki i nie poddali się, gdy przegrywali już 4:6, 2:4.

W ósmym gemie drugiego seta polsko-czeska para odrobiła straty i było to pierwsze przełamanie w spotkaniu na ich koncie. O losach drugiej partii zdecydował tie-break, w którym to od początku inicjatywę przejęli Polak i Czech. Po 81 minutach wyrównali oni stan meczu i przystąpili do decydującej rozgrywki.

W super tie-breaku gra była nierówna z obu stron. Tenisiści, szczególnie Ukrainiec i Białorusin, mieli problemy z utrzymaniem podania. To pozwoliło „naszej” parze na objęcie czteropunktowego prowadzenia. Tej przewagi Walków i Vesely nie wypuścili już z rąk, mimo że rywalom udało się obronić dwie piłki meczowe. Ostatecznie jednak do drugiej rundy awansowali niżej notowani debliści.

Kolejnymi przeciwnikami Polaka i Czecha będą rozstawieni z „dwójką” Kolumbijczycy, Juan Sebastian Cabal i Robert Farah.

Pierwsza runda debla:

Szymon Walków, Jiri Vesely (Polska, Czechy) – Denys Mołczanow, Andriej Wasilewskij (Ukraina, Białoruś) 4:6, 7:6(2), 10-8