Sydney: Wozniacki i Kvitova przetrwały

/ Mateusz Grabarczyk, źródło: wtatennis.com, foto: AFP

Żadna z rozstawionych tenisistek, które dziś pojawiły się na kortach w Sydney, nie zawiodła i wszystkie w komplecie awansowały do ćwierćfinałów imprezy. Jednak dwie czołowe zawodniczki miały niemałe problemy. Zarówno Caroline Wozniacki jak i Petra Kvitova potrzebowały trzech setów, aby znaleźć się w najlepszej ósemce zawodów.

W zeszłym sezonie Dominika Cibulkowa dwukrotnie wygrywała z Caroline Wozniacki. Raz właśnie w Sydney i raz na Wimbledonie. Wszystko wskazywało na to, że Słowaczka powtórzy sukces, bo w trzecim secie prowadziła 4:0… Pierwszą, bardzo zaciętą partię wygrała faworytka, ale dopiero w samej końcówce zdołała zdobyć przewagę, która dała jej zwycięstwo 7:5. Jednak potem na korcie rządziła Cibulkowa. 6:2 w secie drugim i 4:0 w secie trzecim kazało przypuszczać, że Dunka nie otworzy tego sezonu udanie. A jednak! Wozniacki wzięła się w garść i wygrała sześć gemów z rzędu, wydzierając Słowaczce pewny – wydawałoby się – triumf.

Problemy miała też Petra Kvitova. Czeszka pokonała Alexandrę Dulgheru, niemal w identycznym stosunku 7:5, 3:6, 6:4. W decydującym secie nie miała jednak takich kłopotów jak Wozniacki. W trzecim gemie zdobyła przełamanie, a przewagę utrzymała do samego końca. Jeśli Kvitova wygra w Sydney, zostanie nową liderką światowego rankingu.

W pozostałych spotkaniach Wiktoria Azarenka pokonała Jelenę Janković 6:4, 6:2, a Na Li przetrwała ciężki początek i uporała się z Chanelle Scheepers, zwyciężając 2:6, 6:4, 6:1. Spotkania nie dokończyła Swietłana Kuzniecowa, która przy stanie 1:6, 0:2 skreczowała z powodu choroby, czym premiowała awansem do ćwierćfinału Lucie Safarovą.
 


Wyniki

Druga runda singla:
Caroline Wozniacki (Dania, 1) – Dominika Cibulkowa (Słowacja) 7:5, 2:6, 6:4
Petra Kvitova (Czechy, 2) – Alexandra Dulgheru (Rumunia) 7:5, 3:6, 6:4
Wiktoria Azarenka (Białoruś, 3) – Jelena Janković (Serbia) 6:4, 6:2
Na Li (Chiny, 4) – Chanelle Scheepers (RPA) 2:6, 6:4, 6:1
Lucie Safarova (Czechy) – Swietłana Kuzniecowa (Rosja) 6:1, 2:0 i krecz