Syn Björna Borga niepokonany w Porto Alegre. To jego pierwszy tytuł tej rangi

/ Natalia Kupsik , źródło: własne/www.tennisworldusa.org, foto: AFP

Kilka dni temu 17-letni Leo Borg poznał smak swojego najcenniejszego dotąd turniejowego zwycięstwa. W finale zawodów J1 Porto Alegre syn legendarnego Björna Borga w trzech setach pokonał przedstawiciela czołówki juniorskich list.

Już jakiś czas temu sporo wskazywało na to, że Leo Borg, podobnie jak jego utytułowany ojciec, zamierza związać przyszłość z tenisem. Nieobojętny dla realizacji tych planów krok nastoletni zawodnik wykonał w minioną niedzielę, kiedy to triumfem nad 16-letnim Bruno Kuzuhara’em zwieńczył serię udanych występów na kortach ziemnych turnieju w Porto Alegre. Tym samym młody Szwed na swoim koncie zapisał pierwszy tak wysoko punktowany juniorski tytuł.

Do drabinki głównej brazylijskich zawodów Leo Borg przedzierać musiał się przez kwalifikacje, a na ich ostatnim etapie awans zapewnił sobie dopiero po super tie-breaku. W miarę upływu czasu radził sobie jednak coraz lepiej, a w finale turnieju, odrabiając stratę seta nieoczekiwanie pokonał Amerykanina notowanego w pierwszej piątce juniorskiego rankingu. W ten sposób zapewnił sobie także awans do czołowej dwudziestki tego zestawienia.

– Nie potrafię opisać tego co czuję – powiedział po meczu 17-latek – To mój pierwszy tytuł w turnieju tej rangi i bardzo się z niego cieszę. Przez cały tydzień grałem dobrze i to dało mi pewność siebie niezbędną do gry na poziomie Grade A. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy byli dla mnie tak mili od pierwszej chwili gdy się tu pojawiłem.

W minionym sezonie Leo Borg zadebiutował też w rozgrywkach cyklu ATP Challenger Tour. Dzikie karty przyznali mu wtedy zarówno organizatorzy zawodów toczonych w Bergamo, jak i we francuskim Pau. W obu tych przypadkach jego występy zakończyły się jednak na etapie pierwszej rundy.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Leo Borg (@leooborgg)