Szanghaj: awans Kubota, porażka Fyrstenberga

Łukasz Kubot wygrał z Mao-Xin Gongiem 7:6(3), 6:2 i awansował do decydującej fazy eliminacji turnieju w Szanghaju. Sztuka ta nie powiodła się Mariuszowi Fyrstenbergowi, który uległ Philippowi Petzschnerowi 4:6, 4:6.

Awans do turnieju głównego Shanghai Rolex Masters dają dwa wygrane mecze. W pierwszym secie Kubot i Gong (426 ATP) zdobyli po jednym przełamaniu, a w tie breaku wyraźnie górą był Polak. W drugiej partii przewaga naszego tenisisty uwidoczniła się. Kubot wykorzystał 2 z 6 break pointów, ani razu nie stracił własnego podania i wygrał cały mecz w godzinę oraz 48 minut.

O awans do turnieju głównego Łukasz Kubot zagra z reprezentantem Tajwanu Jimmy Wangiem (147 ATP).

Po raz pierwszy w tym roku na występ w eliminacjach turnieju singlowego zdecydował się Mariusz Fyrstenberg. Polak wykorzystał wolne miejsce w drabince, dzięki czemu mógł zagrać pomimo bycia niesklasyfikowanym w rankingu singlowym. Fyrstenberg niespodzianki nie sprawił, przegrywając z Philippem Petzschnerem 4:6, 4:6.