Szanghaj. Filip Peliwo na dobrej drodze do występu w turnieju głównym
Azjatycka przygoda reprezentanta Polski dalej trwa. W pierwszej rundzie kwalifikacji do głównej drabinki singla w turnieju ATP 100 Challenger w Szanghaju Filip Peliwo pokonał Szwajcara Lucę Castelnuovo 7:6(3), 6:3.
Początek spotkania, a szczególnie dwa pierwsze gemy, były pod dyktando Castelnuovo. Sytuacja jednak szybko zmieniła się na korzyść Polaka, który odrobił straty. Od tego momentu mecz stał się bardzo wyrównany. Zawodnicy pewnie utrzymywali swoje podania i nie było mowy o przełamaniach. Zacięta gra doprowadziła do tie-breaka, w którym od początku dominował Peliwo. 31-latek nie dał cienia szansy Szwajcarowi i stracił jedynie trzy punkty w decydującej rozgrywce.
W kolejnej partii tenisiści ponownie zaprezentowali wyrównany tenis. Bliżej przełamania był Castelnuovo, który miał break-pointa przy serwisie Polaka. Mimo wszystko rywal nie przejął inicjatywy, a zrobił to Peliwo, który wyszedł na prowadzenie w szóstym gemie i utrzymał je do końca spotkania. Lepsza skuteczność oraz poprawny serwis 31-latka doprowadziły go do zwycięstwa.
W decydującym meczu o miejsce w głównej drabince singla Peliwo zmierzy się z reprezentantem Nowej Zelandii Jamesem Wattem.
Wyniki
1 runda kwalifikacji:
Filip Peliwo (Polska) – Luca Castelnuovo (Szwajcaria, 11) – 7:6(3), 6:3



