Bella Cup

Szanghaj: II runda nie dla Kubota

/ Michał Jaśniewicz, źródło: własne, foto: AFP

Łukasz Kubot czwarty rok z rzędu zmagania w Szanghaju kończy na pierwszej rundzie. Polak przegrał tym razem z Marinem Ciliciem 5:7, 3:6.

Kubot udanie przeszedł eliminacje Shanghai Rolex Masters, ale w losowanie miał nienajlepsze, gdyż już w pierwszej fazie turnieju trafił na tenisistę z czołowej piętnastki rankingu.

Rozstawiony z „dziesiątką” Cilić szybko zdołał wywalczyć przełamanie w pierwszym secie. Kubot straty odrobił, ale od stanu 5:5 przegrał dwa kolejne gemy. W drugiej partii obaj tenisiści mieli po dwa break pointy – Chorwat wykorzystał wszystkie okazje, zaś Polak żadnej. Mecz trwał godzinę i 33 minuty.

Dla Łukasza Kubot porażka z Marinem Ciliciem oznacza koniec zmagań w Szanghaju, gdyż w grze podwójnej nie bierze on udziału. Chorwat w drugiej rundzie zagra z Martinem Klizanem.

Marin Cilić (Chorwacja, 10) – Łukasz Kubot (Polska, Q) 7:5, 6:3