Szanghaj. Lider rankingu zrezygnował z występu

/ Jakub Karbownik , źródło: własne/www.tennisworld.com, foto: AFP

Novak Dżoković nie wystąpi w rozpoczynającym się za niewiele ponad dwa tygodnie turnieju ATP 1000 w Szanghaju. Serb to czterokrotny mistrz Rolex Shanghai Masters.

Najlepszy tenisista świata udanie zakończył lato na amerykańskich kortach, sięgając w Nowym Jorku po rekordowy, 24. tytuł mistrzowski w imprezach Wielkiego Szlema. Do rywalizacji miał powrócić na początku października podczas turnieju w Chinach, dokąd rywalizacja powraca po czteroletniej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19. Jednak jak poinformował w mediach społecznościowych Dżoković, w tym roku nie stanie do rywalizacji.

– Na przestrzeni lat największe wsparcie otrzymywałem w Chinach. Turniej w Szanghaju od zawsze był jednym z moich ulubionych w sezonie. Będzie mi brakowało moich chińskich kibiców. Mam nadzieję, że w przyszłości będę mógł wrócić do Chin i ponownie zagrać przed Wami wszystkimi – możemy przeczytać w mediach społecznościowych Serba, który nie miał sobie równych na szanghajskich kortach w latach 2012,2013,2015 i 2018.

Rywalizacja o tytuł mistrzowski Rolex Shanghai Masters będzie się toczyć w dniach 4-15 października. Obrońcą tytułu jest Daniił Miedwiediew.