Szansa na polski mecz w drugiej rundzie

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne, foto: AFP

Łukasz Kubot, Hubert Hurkacz i Alicja Rosolska wystąpią w rywalizacji deblowej Roland Garros 2019. Mistrzowie Wimbledonu sprzed dwóch lat oraz najlepszy polski singlista i tworzący z nim parę Aljaż Bedene mogą się spotkać już w drugiej rundzie rywalizacji.

Dwukrotny polski mistrz wielkoszlemowy w tym roku po raz trzynasty wystąpi na kortach w Lasku Bulońskim. Najlepszy wynik Łukasz Kubot osiągnął w 2016, gdy grając w parze z Alexandrem Peyą, dotarł do półfinału. Na tym samym etapie zmagania przed trzema laty zakończył Marcelo Melo. W tym roku Polak i Brazylijczyk spróbują co najmniej wyrównać ten wynik. W drabince turniejowej zostali rozstawieni z numerem jeden. Rywalami „Kubelo” w meczu pierwszej rundy będą Roberto Carballes-Baena i Jaume Munar.

W przypadku wygranej, broniący punktów za trzecią rundę Kubot i Melo mogą się spotkać z Hubertem Hurkaczem i Aljażem Bedene. Jednak warunkiem koniecznym by tak się stało, jest wygrana polsko-słoweńskiego duetu z parą Marcus Daniell i Wesley Koolhof.

W rywalizacji kobiet w tegorocznym Roland Garros mamy tylko jedną reprezentantkę – Alicję Rosolską. Polka i Chinka Zhaoxuan Yang zostały rozstawione z numerem trzynaście. Ich pierwszymi rywalkami będą Jewgienija Rodina i Polona Hercog. Kolejnymi rywalkami mogą być zaś Aliaksandra Sasnowicz i Taylor Townsend lub Fiona Ferro i Diane Parry. W ewentualnym meczu o ćwierćfinał Polka i Chinka mogą zmierzyć się z kolei z Gabrielą Dabrowski i Yifan Xu, które zostały rozstawione z numerem cztery. W górnej połówce drabinki, razem z Rosolską i Yang znalazły się również broniące tytułu Timea Babos i Kristina Mladenovic.