Szarapowa wraca do gry

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com, foto: AFP

Maria Szarapowa, która od stycznia pauzuje z powodu kontuzji barku, ogłosiła datę powrotu do rywalizacji. Utytułowana Rosjanka przyjęła „dziką kartę” do imprezy Mallorca Open.

Po Australian Open 32-latka wycofała się z St. Petersburg Ladies Trophy po pierwszym meczu, a kilka tygodniu później poinformowała, że musiała przejść drobny zabieg. Rosyjska gwiazda opuściła cały cykl turniejów na mączce, ale do występów na trawie zdążyła się przygotować.

Jestem bardzo szczęśliwa, że mogę ogłosić, że przyjęłam „dziką kartę” do Mallorca Open – napisała w oświadczeniu pięciokrotna zwyciężczyni turniejów wielkoszlemowych. – Chcę podziękować organizatorom za tę szansę i fanom, którzy mocno wspierali mnie w ostatnich miesiącach.

Oprócz Szarapowej w imprezie wystąpią również dwie inne byłe liderki światowego rankingu, Angelique Kerber i Wiktoria Azarenka.

Jako dyrektor turnieju i mieszkaniec Majorki, jestem zachwycony, że mogę powitać najlepsze gwiazdy tenisowego nieba w turnieju WTA, który organizujemy na naszej pięknej wyspie – powiedział Tony Nadal.

Impreza rozgrywana w Country Club Santa Ponsa wystartuje 17 czerwca.


Wyniki