Szarapowa „z dziką kartą” w II rundzie

/ Michał Krogulec , źródło: własne, foto: AFP

Anastasija Sevastova nie wygrała jeszcze meczu od triumfu w Jurmale, gdy pokonała w finale Katarzynę Kawę. W Toronto przegrała z Shuai Zhang, a w Cincinnati ze Swietłaną Kuzniecową. Turniej udanie zainaugurowała z kolei Maria Szarapowa.

Wydarzeniem sesji wieczornej I dnia imprezy Western & Southern Open była rywalizacja powracającej do Cincinnati po 5-letniej przerwie Marii Szarapowej. Rosjanka gra tutaj z „dziką kartą” i już w pierwszym meczu los skrzyżował ją z inną zawodniczką z „dziką kartą” Amerykanką Alison Riske. Szarapowa odniosła zwycięstwo w dwóch setach, 6:3, 7:6(4). W turnieju pozostała też Swietłana Kuzniecowa, która w trzech setach wyeliminowała Anastasiję Sevastovą, wygrywając 7:6(3), 6:7(4), 6:4.

I runda gry pojedynczej:

Iga Świątek (Polska, Q) – Caroline Garcia (Francja) 7:6(1), 6:1

Rebecca Peterson (Szwecja, Q) – Johanna Konta (Wielka Brytania, 14)  6:3, 3:6, 7:5

Swietłana Kuzniecowa (Rosja, WC) – Anastasija Sevastova (Łotwa, 11) 7:6(3), 6:7(4), 6:4

Maria Szarapowa (Rosja, WC) – Alison Riske (USA, WC) 6:3, 7:6(4)

Dajana Jastremska (Ukraina) – Caroline Wozniacki (Dania) 6:4, 6:4