Szarm El Szejk. Miejsce szczęśliwe dla Martyna Pawelskiego

/ Jakub Karbownik , źródło: www.twitter.com/własne, foto: AFP

Niezwykle udany tydzień ma za sobą Martyn Pawelski. Młoda Polak rywalizujący w Szarm El Szejk w imprezie rangi ITF z pulą nagród 15 tysięcy dolarów sięgnął po drugi tytuł mistrzowski w karierze.

W grudniu ubiegłego roku 18-letni tenisista sięgnął po pierwszy w karierze tytuł mistrzowski. Wówczas nie miał sobie równych w imprezie ITF z pulą nagród 15 tysięcy dolarów. Trzy miesiące później gliwiczanin powtórzył wynik w tym samym miejscu. W drodze do zwycięstwa nie tracąc nawet seta.

W drodze do drugiego zawodowego tytułu Pawelski pokonał czterech przeciwników, w tym drugiej rundzie swego rodaka Szymona Kielana. Za wygraną otrzyma do rankingu 15 punktów co sprawi, że z miejsca 782. przesunie się w górę zestawienia najlepszych tenisistów świata.

W finale debla tej samej imprezy wystąpił Szymon Kielan i partnerujący mu Wołodymir Użyłowski. Jednak w finale najwyżej rozstawiony w imprezie nasz duet musiał uznać wyższość Jiriego Barnata i Filipa Dudy, czyli turniejowych „dwójek”, którzy wygrali 6:4, 7:5.


Wyniki

Finał:

Martyn Pawelski (Polska) – Borys Pokotiłow (WC) 6:3, 6:4