Szarm el-Szejk. Pierwszy zawodowy finał Pawlikowskiej

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: Artur Rolak

Bardzo udany tydzień ma za sobą w Egipcie Zuzanna Pawlikowska. Młoda Polka w imprezie rangi ITF z pulą nagród 15 tysięcy dolarów osiągnęła finały w grze pojedynczej i podwójnej.

Reprezentantka Biało-Czerwonych, o której kilka miesięcy temu zrobiło się głośno za sprawą zbiórki zorganizowanej na wyjazd na US Open, w singlu najpierw skutecznie przebiła się przed dwustopniowe eliminacje. Później w turnieju głównym kolejno pokonała Jelizawietę Koklinę, turniejową „czwórkę” Anouck Vrancken Peeters, Mię Chudejovą oraz Margaritę Skrjabinę i po raz pierwszy w karierze awansowała do finału w zawodowym tourze.

W pojedynku decydującym o tytule Pawlikowska zmierzyła się z Alisą Kummel. Mecz ten miał bardzo emocjonujący przebieg i obfitował w zwroty akcji. Spotkanie lepiej rozpoczęła tenisistka znad Wisły, która odskoczyła na 5:0. W tym momencie w jej grze coś się jednak zacięło. Rosjanka wygrała siedem gemów z rzędu, przy wyniku 4:5 broniąc pięciu piłek setowych i objęła prowadzenie w meczu.

Druga partia rozpoczęła się od przełamania dla Pawlikowskiej, ale pięć z sześciu kolejnych gemów padło łupem Rosjanki. Tym razem do Polka rzuciła się do odrabiania strat i z 2:5 wyrównała na 5:5. Do rozstrzygnięcia konieczny okazał się tie-break, w którym lepsza okazała się jednak turniejowa „ósemka”.

Zuzanna Pawlikowska w Szarm el-Szejk z dobrej strony zaprezentowała się również w grze podwójnej. Razem z Yasmin Ezzat dotarła do finału, w którym lepsza okazał się Alisa Kummel i Jekaterina Makarowa.


Wyniki

Finał singla

Alisa Kummel (8) – Zuzanna Pawlikowska (Polska, Q) 7:5 7:6(3)

Finał debla

A. Kummel, J. Makarowa (4) – Z. Pawlikowska, Y. Ezzat (Polska, Egipt, 2) 6:4, 6:0