Szczecin. Deszcz nie przeszkodził, Walków i Zieliński zagrają w ćwierćfinale

/ Lena Hodorowicz , źródło: własne, foto: LOTOS PZT Polish Tour

Szymon Walków i Jan Zieliński jeszcze dzisiaj powalczą o miejsce w półfinale Pekao Szczecin Open. Polski duet pokonał Lucę Margaroliego i Davida Vegę Hernandeza w meczu pierwszej rundy gry podwójnej szczecińskiego challengera.

Początkowo mecz ten miał zostać rozegrany w środę, lecz z powodu opadów deszczu został przerwany przy stanie 4:3. Tenisiści ponownie pojawili się na korcie w czwartek w południe. Już w pierwszym gemie po powrocie polska para wypracowała sobie piłki na przełamanie i objęła prowadzenie 5:3. Chwilę potem Walków i Zieliński rozstrzygnęli decydujący punkt przy własnym podaniu na swoją korzyść i pierwszy set został zapisany na ich konto.

Na początku drugiej odsłony pojawiły się break pointy dla Szwajcara i Hiszpana, ale Polacy wyszli z sytuacji zagrożenia, a chwilę później sami uzyskali przewagę przełamania. Prowadzenie zdobyte na początku seta okazało się być wystarczające i triumfatorzy 95. Narodowych Mistrzostw Polski wygrali spotkanie 6:3, 6:4.

W ćwierćfinale turnieju Szymon Walków i Jan Zieliński spotkają się z rozstawionymi z numerem „2” Andre Goranssonem i Nathanielem Lammonsem. Ten mecz odbędzie się dzisiaj nie przed godziną 16:00.

Pierwsza runda debla

Szymon Walków, Jan Zieliński (Polska) – Luca Margaroli, David Vega Hernandez (Szwajcaria, Hiszpania) 6:3, 6:4