Szczecin. Kamil Majchrzak w finale! Pierwszy Polak, który tego dokonał

/ Lena Hodorowicz , źródło: własne, foto: LOTOS PZT Polish Tour

Kamil Majchrzak wciąż nie stracił ani jednego seta w tegorocznej edycji Pekao Szczecin Open. Polak pokonał w półfinale imprezy Niemca Yannicka Hanfmanna 6:3, 6:3 i zagra w niedzielę o tytuł!

W sobotnim starciu Kamil Majchrzak szybko objął wysokie prowadzenie w pierwszym secie. Jedno przełamanie, zdobyte w czwartym gemie, wystarczyło polskiemu tenisiście do wygrania pierwszej odsłony. Po dwóch asach serwisowym w wykonaniu Polaka w dziewiątym gemie, na tablicy wyników pojawił się rezultat 6:3.

W drugim secie Polak zdobył przewagę przełamania już w pierwszym gemie. Niemiec okazał jednak sportową złość i zdobył przełamanie powrotne w czwartym gemie, po efektownym zagraniu z kontry oraz kończącym uderzeniu z forhendu. Od stanu 0:2 Hanfmann wygrał trzy gemy z rzędu. Dobra seria Niemca nie trwała jednak długo. Kolejne cztery gemy powędrowały na konto Majchrzaka, dając mu wygraną i awans do finału Pekao Szczecin Open.

Kamil Majchrzak jest pierwszym polskim singlowym finalistą szczecińskiego turnieju, odkąd impreza należy do cyklu challengerów. W meczu o tytuł przeciwnikiem 25-latka z Piotrkowa Trybunalskiego będzie Czech Zdenek Kolar.