Szczecin. Kaśnikowski i Kubot górą w „polskim” meczu

/ Jarosław Truchan , źródło: własne, foto: Invest in Szczecin

Maks Kaśnikowski i Łukasz Kubot pokonali Piotra Matuszewskiego i Kaia Wehnelta w pierwszej rundzie deblowych zmagań podczas challengera w Szczecinie. Polski duet awansował tym samym do ćwierćfinału imprezy.

Początkowo przeciwnikami Kaśnikowskiego i Kubota mieli być zupełnie inni tenisiści. Grający z „dziką kartą” Polacy pierwotnie mieli zmierzyć się bowiem z Raulem Brancaccio oraz Pedro Martinezem. Jednakże Hiszpan i Włoch postanowili wycofać się z turnieju, a w ich zastępstwie wystąpili waśnie Matuszewski i Wehnelt.

Kluczowe momenty pierwszego seta miały miejsce już na jego początku. Duet stworzony z zawodników z Polski i Niemiec nie zdołał utrzymać serwisu w pierwszym gemie przy własnym podaniu. Jak się później okazało, były to jedyne break pointy w całej partii. Po przełamaniu Kaśnikowski i Kubot kontrolowali przebieg meczu i pewnie wygrali seta. Drugą odsłonę pojedynku otworzyła seria piłek na przełamanie z obu stron. Tym razem skuteczniejsi przy returnie okazali się Matuszewski i Wehnelt. Choć polska para miała później szanse na wyrównanie, nie wykorzystała ich. W końcówce Kaśnikowski i Kubot dali przełamać się po raz kolejny, co zakończyło seta.

O zwycięstwie musiał więc zadecydować tie-break grany do 10 punktów. Przebieg dogrywki był niezwykle zacięty, nie było mowy o seryjnym zdobywaniu punktów przez jedną ze stron. Zmieniło się to w końcówce. Matuszewski i Wehnelt prowadzili już 8-6, gdy nagle moment znakomitej gry złapali ich przeciwnicy. Kaśnikowski i Kubot wygrali wszystkie kolejne punkty, dzięki czemu sięgnęli po zwycięstwo.

Rywalami Polaków w ćwierćfinale będą rozstawieni z „jedynką” Denys Mołczanow i David Vega Hernandez.


Wyniki

Pierwsza runda debla:

Maks Kaśnikowski, Łukasz Kubot (Polska, WC) – Piotr Matuszewski, Kai Wehnelt (Polska, Niemcy) 6:3, 3:6, 10-8