Szczecin. Kolarz minimalnie lepszy od Majchrzaka

/ Lena Hodorowicz , źródło: własne, foto: LOTOS PZT Polish Tour

Zdenek Kolarz został zwycięzcą tegorocznej edycji Pekao Szczecin Open. Czech pokonał w finale Kamila Majchrzaka 7:6(4), 7:5. Dla Czecha jest to trzeci challengerowy tytuł w tym sezonie.

Początek pierwszej partii układał się lepiej dla Zdenka Kolarza. Zdobył on przełamanie już w pierwszym gemie i po kwadransie gry prowadził 3:1. Od tego momentu jednak trzy gemy powędrowały na konto naszego reprezentanta. Kolejne kłopoty Kamila Majchrzaka pojawiły się przy jego serwisie w jedenastym gemie, gdy musiał bronić dwóch break pointów. Ponownie Polak wyszedł jednak z sytuacji zagrożenia. Jednym z najważniejszych momentów pierwszej odsłony okazał się być następy gem, przy stanie 6:5 dla Polaka. Przy serwisie Kolarza aż dziewięciokrotnie na tablicy pojawił się stan równowagi a pięć razy okazję do domknięcia seta miał nasz reprezentant. Tak się jednak nie stało i o losach partii zadecydowała rozgrywka tiebreakowa. W niej pierwszego setbola wykorzystał 24-letni Czech.

Druga odsłona to znów dość wczesne przełamanie na korzyść Kolarza. Tym razem doszło do niego w szóstym gemie i reprezentant naszych sąsiadów prowadził już 4:2. Polak zareagował jednak błyskawicznie i po kolejnym trudnym gemie zdobył przełamanie powrotne. Gdy wydawało się, że tenisiści zmierzają do kolejnego rozstrzygnięcia w tiebreaku, Czech ponownie przełamał Kamila Majchrzaka, co tym razem było równoznaczne z końcem spotkania.

To trzeci challengerowy triumf Zdenka Kolarza w tym roku. W kwietniu zwyciężył on w Portugalii, a w lipcu w Rumunii. Odnotował też dobry występ w Polsce, w tegorocznej edycji Poznań Open, gdzie doszedł do ćwierćfinału w singlu i wygrał rywalizację deblistów.

Kamil Majchrzak jest pierwszym finalistą Pekao Szczecin Open od kiedy impreza jest częścią cyklu ATP Challenger Tour. Dobry występ w tym tygodniu daje naszemu reprezentantowi awans w rankingu. Drugi najwyżej notowany polski tenisista powinien być w poniedziałek 125. rakietą świata.


Wyniki

Finał singla

Kamil Majchrzak (Polska) – Zdenek Kolarz (Czechy) 6:7(4), 5:7