Szczecin. Kolejny dublet Żuka. Kubka najlepsza w turnieju kobiet

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: Olimpia Dudek

Kacper Żuk wciąż jest niepokonany w drugiej edycji cyklu LOTOS PZT Polish Tour. W Szczecinie, tak samo jak przed kilkoma dniami w Gdańsku, cieszył się z turniejowego zwycięstwa zarówno w singlu, jak i deblu. Nie odbyły się natomiast finały turnieju kobiecego. W obydwu miała zagrać Anastazja Szoszyna, jednak jej występ uniemożliwił uraz mięśnia przywodziciela.

Kacper Żuk podtrzymał w Szczecinie zwycięską passę i zgarnął kolejne dwa puchary. W finale gry pojedynczej pokonał 7:6(3), 6:7(6), 6:4 Pawła Ciasia. Mecz był bardzo zacięty. Wiele wymian zawodnicy rozegrali na wysokiej intensywności. Co więcej, nie brakowało zwrotów akcji. W tie-breaku drugiego seta Żuk prowadził 4-1 z przewagą podwójnego mini-breaka. W najważniejszych chwilach drugiej partii serwis odmówił mu jednak posłuszeństwa. Najpierw kilkukrotnie nie trafił pierwszym podaniem, a przy piłce setowej dla rywala popełnił podwójny błąd serwisowy.

Jak się później okazało, co się odwlecze, to nie uciecze. Żuk wygrał spotkanie w trzech setach, choć Ciaś prowadził już 4:2 i był dwa gemy od zwycięstwa. Tenisista z Nowego Dworu Mazowieckiego przezwyciężył jednak narastające zmęczenie i zdobył cztery gemy z rzędu, pieczętując zwycięstwo w całych zawodach.

Później Żuk jeszcze ram pojawił się na korcie. Razem z Szymonem Walkowem pokonali w finale gry podwójnej 6:2, 7:5 parę Michał Dembek / Jan Zieliński. Co ciekawe, obu zawodników Żuk pokonał również w półfinałach gry pojedynczej. Dembka w Gdańsku, a Zielińskiego w Szczecinie.

Nie doszło natomiast do finałów w turnieju kobiecym. Z rywalizacji zrezygnowała Anastasja Szoszyna, która podobnie jak Żuk celowała w powtórzenie sukcesu z Gdańska i zwycięstwo w obu konkurencjach. Dziennikarz Marek Furjan przekazał informację, że zawodniczka zmaga się z urazem mięśnia przywodziciela. W związku z tym mistrzynią gry pojedynczej została Martyna Kubka, a triumfatorkami turnieju deblowego zostały Katarzyna Piter i Stefania Rogozińska-Dzik.

Za niespełna dwa tygodnie ruszy trzeci turniej wchodzący w skład cyklu LOTOS PZT Polish Tour. Tym razem czołowi polscy tenisiści rywalizować będą we Wrocławiu. To będzie już ostatni sprawdzian przed Mistrzostwami Polski w Bytomiu.


Wyniki

Finał singla mężczyzn:

Kacper Żuk (1) – Paweł Ciaś (6) 7:6(3), 6:7(6), 6:4

Finał debla mężczyzn:

S. Walków, K. Żuk (1) – M. Dembek, J. Zieliński 6:2, 7:5

Finał singla kobiet:

Martyna Kubka (5) – Anastazja Szoszyna (2) walkower dla Kubki

Finał debla kobiet:

K. Piter, S. Rogozińska-Dzik (2) – P. Kania, A. Szoszyna walkower dla Piter i Rogozińskiej-Dzik