Szczecin. Krecz w półfinale, Kolarz zagra o tytuł

/ Lena Hodorowicz , źródło: własne, foto: LOTOS PZT Polish Tour

Pierwszym finalistą Pekao Szczecin Open został Czech Zdenek Kolarz. Na początku drugiego seta jego rywal, Nicola Kuhn, poddał spotkanie z powodu kontuzji dolnych pleców.

Początek sobotniego starcia układał się w pełni po myśli hiszpańskiego kwalifikanta. W trzecim gemie wygrał gem serwisowy do zera, po czym nie stracił punktu na returnie i po nieco ponad kwadransie wyszedł na komfortowe prowadzenie 4:1. Od tego momentu we znaki dały się jednak kłopoty zdrowotne Kuhna. Pomimo otrzymania środków przeciwbólowych, w tej partii urodzony w Austrii tenisista reprezentujący Hiszpanię zdołał wygrać jeszcze tylko jednego gema. Po 50 minutach pierwsza partia została zapisana na konto Zdenka Kolarza 7:5. W przerwie między setami na korcie pojawił się lekarz. Po krótkiej dyskusji z zawodnikiem i rozegraniu jeszcze czterech gemów w drugiej partii, Nicola Kuhn poddał mecz.

Dla Zdenka Kolarza będzie to czwarty finał challengera. W tym roku dwukrotnie triumfował w imprezach tej rangi. Jego przeciwnikiem w meczu o tytuł będzie zwycięzca meczu Kamila Majchrzaka z Yannickiem Hanfmannem. Polsko-niemiecki pojedynek rozpocznie się o godzinie 15:00.


Wyniki

Półfinał singla

Zdenek Kolarz (Czechy) – Nicola Kuhn (Hiszpania, Q) 7:5, 2:2 krecz