Szczecin. Kubka i Ciaś powalczą w finałach z triumfatorami z Gdańska

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: Olimpia Dudek

We wtorek poznaliśmy finalistów drugiego turnieju z cyklu LOTOS PZT Polish Tour. O mistrzowski tytuł w Szczecinie powalczą Anastazja Szoszyna z Martyną Kubką oraz Kacper Żuk z Pawłem Ciasiem. 

Zawody w Szczecinie wkroczyły w decydującą fazę. We wtorek rozegrano półfinały gry pojedynczej oraz podwójnej. Najwięcej powodów do radości mieli Kacper Żuk i Anastazja Szoszyna. Oboje awansowali do finału w jednej i drugiej specjalności. Tak samo było zresztą kilka dni temu w Gdańsku. Co więcej, oboje tame finały wygrali. W cyklu LOTOS PZT Polish Tour pozostają niepokonani. Obecnie mają na koncie po 12 zwycięstw (7 w singlu i 5 w deblu).

Szoszyna o przedłużenie zwycięskiej serii powalczy ze świetnie spisującą się w Szczecinie Martyną Kubką. Rozstawiona z numerem sześć zawodniczka w drodze do finału straciła tylko sześć gemów. W półfinale ograła 6:2, 6:1 najwyżej rozstawioną Katarzynę Piter. Bardziej wyrównany był drugi półfinał, w którym Szoszyna zmierzyła się z Joanną Zawadzką. Zawodniczka, która kilka tygodni temu otrzymała polskie obywatelstwo, wygrała 6:1, 2:6, 6:3.

Co ciekawe, już we wtorek doszło do starcia Kubki z Szoszyną, tyle tylko, że w turnieju deblowym. Lepsza okazała się podwójna triumfatorka z Gdańska, która wspólnie z Paulą Kanią cieszyła się ze zwycięstwa 0:6, 6:3, 10-3. Partnerką Kubki była Weronika Falkowska. W finale duet Kania/Szoszyna stanie naprzeciwko Katarzyny Piter i Stefanii Rogozińskiej-Dzik.

Finalistami turnieju męskiego zostali natomiast Kacper Żuk i Paweł Ciaś. Pierwszy z wymienionych, rozstawiony w Szczecinie z numerem jeden, pokonał w półfinale 6:2, 3:6, 6:2 Jana Zielińskiego. Z kolei Ciaś wygrał 7:5, 6:3 z Piotrem Gryńkowskim, jedynym nierozstawionym tenisistą, który dotarł do tak zaawansowanego etapu rozgrywek. W finale gry podwójnej najwyżej rozstawieni Szymon Walków i Kacper Żuk spotkają się Michałem Dembkiem i Janem Zielińskim.


Wyniki

Półfinały singla kobiet:

Martyna Kubka (5) – Katarzyna Piter (1) 6:2, 6:1
Anastazja Szoszyna (2) – Joanna Zawadzka (6) 6:1, 2:6, 6:3

Półfinały singla mężczyzn:

Kacper Żuk (1) – Jan Zieliński (4) 6:2, 3:6, 6:2
Paweł Ciaś (6) – Piotr Gryńkowski 7:5, 6:3