Szczecin. Majchrzak awansował do półfinału bez straty seta

/ Lena Hodorowicz , źródło: własne, foto: LOTOS PZT Polish Tour

Kamil Majchrzak awansował do najlepszej czwórki Pekao Szczecin Open! Polak po raz drugi w tym miesiącu odniósł zwycięstwo nad 18-letnim Holgerem Rune i w sobotę zmierzy się z Yannickiem Hanfmannem o miejsce w finale imprezy.

Kamil Majchrzak w imponującym stylu pokonał drogę do półfinału szczecińskiego turnieju. Do tej pory Polak nie stracił jeszcze ani jednego seta. W pierwszej rundzie wyeliminował Włocha Andreę Pellegrino, w drugiej stracił tylko pięć gemów w starciu z rozstawionym z „siódemką” Roberto Carballesem Baeną, a w ćwierćfinale okazał się lepszy od młodego duńskiego tenisisty, Holgera Rune.

Piątkowy pojedynek nie należał do najłatwiejszych. Pierwszy set trwał niemal półtorej godziny. Powodem były głównie bardzo długie, wyrównane gemy. W czwartym gemie sześciokrotnie na tablicy wyników pojawił się stan równowagi. Do końca pierwszej partii tenisiści szli łeb w łeb, lecz po obronie kilku piłek setowych ostatecznie to Polak rozstrzygnął tę partię na swoją korzyść w tie-breaku.

Drugi set był już w pełni pod kontrolą 25-latka z Piotrkowa Trybunalskiego. W tej odsłonie tylko jeden gem powędrował na konto Holgera Rune. Po dwóch godzinach Kamil Majchrzak mógł cieszyć się z awansu do półfinału Pekao Szczecin Open 2021.

Tam Polak spotka się z Niemcem Yannickiem Hanfmannem, który w piątek wyeliminował z turnieju Pawła Ciasia. W drugim półfinale 21-letni kwalifikant Nicola Kuhn zmierzy się z Czechem Zdenkiem Kolarem.

 


Wyniki

Ćwierćfinał singla

Kamil Majchrzak (Polska) – Holger Rune (Dania) 7:6(5), 6:1