Szczecin. Majchrzak zameldował się w ćwierćfinale

/ Lena Hodorowicz , źródło: własne, foto: LOTOS PZT Polish Tour

Kamil Majchrzak pokonał Hiszpana Roberto Carballesa Baenę 6:3, 6:2 i zameldował się w najlepszej ósemce Pekao Szczecin Open. Następnym rywalem Polaka będzie 18-letnia nadzieja duńskiego tenisa, Holger Rune.

W pierwszym secie czwartkowego spotkania Majchrzaka z Carballesem Baeną to Polak jako pierwszy uzyskał przewagę przełamania. Drugi najwyżej notowany polski tenisista wyszedł na 4:2 i choć sam musiał bronić kilku break pointów, zakończył gem smeczem, utrzymał podanie i objął komfortowe prowadzenie 5:2. Dwa gemy później ponownie wygrał własny gem serwisowy i efektownie domknął pierwszą odsłonę.

Druga partia rozpoczęła się od kolejnej utraty serwisu przez Hiszpana. W czwartym gemie tenisista z Piotrkowa Trybunalskiego ponownie musiał bronić break pointów, lecz w całym meczu nie pozwolił przeciwnikowi wykorzystać ani jednej z dziesięciu szans na przełamanie. Carballes Baena utrzymał serwis w piątym gemie, ale był to ostatni gem wygrany przez Hiszpana w czwartkowym pojedynku. Po godzinie i czterdziestu minutach Kamil Majchrzak awansował do ćwierćfinału Pekao Szczecin Open.

W walce o półfinał jego rywalem będzie Holger Rune. Polak pokonał Duńczyka w ubiegłym tygodniu w pierwszej rundzie Challengera w Tulln.