Szczecin. Największy polski challenger odwołany

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne / Pekao Szczecin Open, foto: Pekao Szczecin Open

Turniej Pekao Szczecin Open nie odbędzie się w tym roku. Organizatorzy zaplanowanego na wrzesień challengera poinformowali o odwołaniu rywalizacji w związku z pandemią COVID-19.

Koronawirus sprawił, że rozgrywki tenisowe zostały wstrzymane na początku marca. Rywalizacja w głównym cyklu ruszy już za niespełna miesiąc. Nieco gorzej wygląda sytuacja z imprezami niższej rangi, m.in. challengerami. W tym roku odwołano już turnieje tej rangi w Sopocie i Poznaniu. Teraz do tego grona dołączył Szczecin. Informacje o tym, że w tym roku nie poznamy nowych mistrzów, przekazali we wtorek organizatorzy turnieju.

– Zdrowie i bezpieczeństwo tenisistów, kibiców oraz wszystkich pracowników i współpracowników Pekao Szczecin Open jest dla nas, jako dla organizatorów, najważniejsze. Dlatego w związku z dynamiczną i wciąż niepokojącą sytuacją spowodowaną pandemią wirusa COVID19 nie tylko w Polsce, ale i na świecie, podjęliśmy decyzję o przeniesieniu 28 edycji największego zawodowego turnieju tenisowego w naszym kraju – Challengera ATP – Pekao Szczecin Open na przyszły rok. Decyzja została podjęta w porozumieniu z władzami ATP oraz ze Sponsorami Tytularnymi – napisali w oświadczeniu organizatorzy.

Impreza miała odbyć się w dniach 14-20 września. W tym samym terminie, tydzień po zakończeniu US Open, ma się odbyć za rok. Tym samym panującymi mistrzami Pekao Szczecin Open pozostaną Jozef Kovalik w singlu oraz Guido Andreozzi i Andres Molteni w deblu.