Szczecin. Półfinał nie dla Ciasia

/ Lena Hodorowicz , źródło: własne, foto: LOTOS PZT Polish Tour

Paweł Ciaś nie zadebiutuje w półfinale turnieju rangi ATP Challenger. Polak przegrał 2:6, 5:7 z Niemcem Yannickiem Hanfmannem.

Turniej Pekao Szczecin Open był dla Pawła Ciasia bardzo udany. 27-latek po raz pierwszy w karierze pokonał tenisistę z czołowej setki rankingu, wygrywając ze Stefano Travaglią, oraz po raz pierwszy zagrał w ćwierćfinale challengera. Polak nie zdołał jednak przejść kolejnej przeszkody, którą był notowany na 132. miejscu na świecie Niemiec Yannick Hanfmann.

Piątkowy mecz rozpoczął się od trzygemowego prowadzenia Niemca. Ciaś zdołał wprawdzie utrzymać podanie w dwóch kolejnych gemach, lecz ponownie został przełamany w ósmym gemie, który w konsekwencji okazał się ostatnim gemem w tej partii. Zupełnie inaczej układała się druga odsłona ćwierćfinałowego spotkania. Tym razem to nasz reprezentant szybko zdobył przewagę przełamania, a dwa gemy później ją powiększył. Gdy wydawało się, że wszystko zmierza ku decydującej partii, mecz znowu zaczął układać się po myśli Hanfmanna. Ze stanu 4:1 zrobiło się 4:5 na niekorzyść Polaka. Zdołał on wprawdzie wyrównać stan na 5:5, lecz kolejne dwa gemy powędrowały na konto reprezentanta naszych sąsiadów. To on mógł więc cieszyć się z awansu do półfinału imprezy.

W walce o finał szczecińskiego turnieju Yannick Hanfmann zmierzy się ze zwycięzcą pojedynku Kamila Majchrzaka z Holgerem Rune. Polak i Duńczyk wyszli na kort centralny około 17:00.


Wyniki

Ćwierćfinał singla

Paweł Ciaś (Polska, WC) – Yannick Hanfmann (Niemcy) 2:6, 5:7