Recman

Szczygielska i Dembek najlepsi wśród kadetów

/ Jarosław Skoczylas, źródło: własne, foto: pzt.pl

Dorota Szczygielska reprezentująca barwy SKT Sopot i Michał Dembek występujący w barwach KS Warszawianki Warszawa, zdobyli złote medale w Halowych Mistrzostwach Polski kadetów, które rozgrywane były w hali MOSIR-u w Pabianicach.

Zwycięstwo Szczygielskiej w turnieju dziewcząt jest sporą niespodzianką, bowiem zaledwie 14-letnia tenisistka nie była wymieniana w gronie faworytek. Dodać należy, że w turnieju dziewcząt startowały starsze i bardziej doświadczone zawodniczki, m.in. Magdalena Fręch (ŁKT Łódź), Aleksandra Buchla (KS Warszawianka Warszawa) czy Elżbieta Iwaniuk (AZS Poznań).

Nie przeszkodziło to jednak tenisistce z Sopotu w odniesieniu końcowego zwycięstwa. W meczu finałowym Szczygielska w dwusetowym i wyrównanym pojedynku pokonała rewelację niedawnego Magnolia Cup, 14-letnią Oliwię Szymczuch (KS Grzegórzecki Kraków). Tenisistka z Krakowa mogła się jedynie zadowolić złotym medalem w turnieju deblowym.

W turnieju chłopców obyło się bez niespodzianek. Zgodnie z oczekiwaniami – w półfinałach turnieju singlowego zameldowali się czterej najwyżej rozstawieni zawodnicy, a w finale zagrali Hubert Hurkacz (turniejowa „jedynka”, KKT Wrocław) i Michał Dembek (turniejowa „dwójka”, WKT Mera Warszawa). Spotkanie finałowe przyniosło kibicom wiele emocji.

Pierwszy set pojedynku w stosunku 6-3 wygrał wyżej notowany Hurkacz. Dwa kolejne sety były już znacznie bardziej wyrównane i lepszy w nich okazał się 15-letni Dembek. Tenisista WKT Mery Warszawa w dwóch pierwszych startach tego sezonu bardzo dobrze zaprezentował się w juniorskim Belgrade Open (półfinał) i Magnolia Cup (ćwierćfinał).

W turnieju deblowym chłopców wynik był odwrotny do turnieju singlowego – złoto zdobyli Hubert Hurkacz i Mateusz Lipiński, a srebro Michał Dembek i Patryk Królik.