Sztokholm. Gael Monfils ponownie w finale

/ Jakub Karbownik , źródło: własne/www.atptour.com, foto: AFP

Gael Monfils powalczy w niedzielnym finale turnieju ATP 250 w Sztokholmie. Rywalem Francuza dla którego jest to pierwszy taki mecz imprezy głównego cyklu od blisko dwóch lat, będzie Pawel Kotow.

Powracającemu po kontuzji do rywalizacji na światowych kortach francuskiemu tenisiście impreza w Sztokholmie kojarzy się bardzo dobrze. To właśnie w stolicy Szwecji w 2011 roku paryżanin sięgnął po czwarty ze swych jedenastu dotychczasowych tytułów mistrzowskich imprez głównego cyklu. Wówczas w meczu o tytuł zawodnik znad Sekwany okazał się lepszy od Jarkko Nieminena.

Tym razem rywalem byłego szóstego tenisisty świata będzie Pawel Kotow. A przepustką do pojedynku o tytuł mistrzowski była sobotnia wygrana Gaela Monfilsa nad Laszlo Djere. Pokonując Serba, Francuz awansował do 34. finału imprezy głównego cyklu. Jest to jego pierwszy finał od początku stycznia 2022, gdy rozegrał zwycięski pojedynek w meczu o tytuł turnieju w Adelajdzie.

Niedzielny finał będzie z kolei pierwszym takim spotkanie w karierze Pawla Kotowa w imprezach głównego cyklu. Zawodnik, który rywalizację w turnieju rozpoczął od eliminacji, w sobotnim półfinale okazał się lepszy od Miomira Kecmanovicia.


Wyniki

Półfinały:

Gael Monfils (Francja, PR) – Laszlo Djere (Serbia) 7:5, 6:2

Pawel Kotow (Q) – Miomir Kecmanovic (Serbia) 6:3, 6:4