Sztokholm. Pogrom rozstawionych. Monfils najstarszym półfinalistą w historii

/ Piotr Rutkowski , źródło: atptour.com, oprac. własne, foto: AFP

Poznaliśmy wszystkich półfinalistów halowej imprezy ATP 250 w Sztokholmie. Co ciekawe nie ma wśród nich tenisistów rozstawionych. Jest za to weteran Gael Monfils, który w wieku 37 lat został najstarszym tenisistą w historii w tej fazie szwedzkiego turnieju.

Spośród wszystkich spotkań ćwierćfinałowych zdecydowanie najciekawiej zapowiadał się pojedynek doświadczonych Francuzów pomiędzy Gaelem Monfilsem, a rozstawionym z „dwójką” Adrianem Mannarino. Mimo że mecz odbywał się w hali, szybko doszło do pierwszych przełamań. Najpierw „brejka” uzyskał młodszy z Trójkolorowych, który uczynił to w piątym gemie, by już w następnym stracić swoje podanie. Punktem kulminacyjnym pierwszej odsłony okazał się jednak gem dwunasty, w którym zimną krew zachował tenisista z Paryża. Drugi set rozpoczął się po myśli Monfilsa, który przełamał swojego rodaka w czwartym gemie. Potem jednak mniej doświadczony z Francuzów powrócił do stanu równowagi. Ostatecznie o losach drugiej partii zadecydował tie-break, który został zdominowany przez byłego 6. zawodnika rankingu ATP.

W innym spotkaniu 1/4 finału nadzieja gospodarzy – Elias Ymer podejmował sprawcę największej niespodzianki imprezy, Serba Miomira Keczmanovicia, który w drugiej rundzie odprawił rozstawionego z numerem 1. Holgera Rune. W premierowej partii dzielił i rządził tenisista z Belgradu. Druga odsłona natomiast była już bardziej wyrównana, ale i wyjątkowo krótka bo zakończyła się po piątym gemie kreczem ostatniego reprezentanta Trzech Koron w imprezie.

W sobotnich półfinałach Monfils podejmie Dżere, Keczmanović zaś zmierzy się z Kotowem. Zwycięzcę imprezy poznamy w niedzielę.


Wyniki

Ćwierćfinały singla:

Gael Monfils (Francja, PR) – Adrian Mannarino (Francja, 2) 7:5, 7:6(3)

Pawieł Kotow (Q) – Tallon Griekspoor (Holandia, 3) 7:6(4), 6:2

Laslo Dżere (Serbia) – Tomas Machacz (Czechy) 5:7, 7:6(5), 6:4

Miomir Keczmanović (Serbia) – Elias Ymer (Szwecja, WC) 6:0, 3:2, krecz Ymera