Szwajcarski talent trenował z Federerem

/ Bartosz Bieńkowski , źródło: własne / PuntodeBreak, foto: AFP

Roger Federer przygotowuje się do powrotu do touru. Ostatnio trenował w Dubaju ze swoim rodakiem Dominikiem Strickerem, czyli 18-letnim triumfatorem juniorskiego French Open.

Federera nikomu przedstawiać nie trzeba. Inaczej przedstawia się sytuacja Strickera. Mający 18 lat tenisista wygrał w 2020 roku juniorski French Open i jest zaliczany do grona największych talentów na świecie. Co ciekawe, Szwajcar wygrał ten sam turniej również w deblu, w parze z Włochem Flavio Cobollim. Leworęczny tenisista ma szansę zrobić wielką karierę, a oprócz sukcesów w juniorskich zmaganiach ostatnio przytrafiło mu się coś jeszcze godnego uwagi.

W Dubaju trenował z samym Rogerem Federerem. Z pewnością dla tak młodego zawodnika było to ogromne przeżycie. Tę dwójkę łączy ta sama narodowość, a teraz także wspólne treningi. Legenda i wschodzący talent sparingowali przez trzy tygodnie.

Dla tak młodego tenisisty treningi z Federerem mogą mieć ogromny wpływ na przyszłość. Porady otrzymane od wielkiego mistrza powinny zaprocentować w dalszej karierze. Stricker wydaje się doskonale zdawać sobie z tego sprawę i podziękował za cenne lekcje w mediach społecznościowych.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Dominic Stricker (@domistricker)