Abu Dhabi. Szybka porażka Rosolskiej i Routliffe

/ Izabela Modrzewska , źródło: własne, foto: AFP

Alicja Rosolska i Erin Routliffe przegrały w 1/8 finału turnieju WTA 500 w Abu Dhabi. Belinda Bencic oraz Elise Mertens zdominowały polsko-nowozelandzki duet, nie dając im większych szans. 

Szwajcarka grająca w parze z belgijską tenisistką od początku spotkania przejęła inicjatywę na korcie, wymuszając błędy przeciwniczek. Już w drugim gemie Belindzie i Elise udało się przełamać serwis Routliffe. Polka i Nowozelandka nie wykorzystały szansy na natychmiastowy powrót, tracąc dwa break pointy w kolejnym gemie. Bencic i Mertens szybko wykorzystały słabe podanie Polki i ostatecznie zwycięsko zakończyły seta w niecałe 30 minut.

Druga partia spotkania zaczęła się od pewnie wygranych podań obu par. W trzecim gemie Bencic i Mertens wywalczyły przełamanie w tym zaciętym pojedynku. Od tego momentu, szwajcarsko-belgijski duet dyktował warunki gry, nieustannie wywierając presję na przeciwniczkach. Do końca meczu nie straciły już swojego podania, a dwukrotnie zwyciężyły przy serwisie Routliffe i Rosolskiej.

Mertens i Bencic o wejście do półfinału rozgrywek walczyć będą z Nicole Melichar-Martinez i Ellen Perez albo z Shuko Aoyamą i Hao-ching Chan. Dla Alicji Rosolskiej jest to druga z rzędu przegrana w pierwszej rundzie turnieju deblowego. Podczas Australian Open, także w parze z Routliffe, została pokonana przez Greet Minnen oraz Annę Bondar.

 


Wyniki

1/8 finału debla:

E. Mertens, B. Bencic (Belgia, Szwajcaria) – A. Rosolska, E. Routliffe (Polska, Nowa Zelandia) 6:1, 6:1