Szybki koniec Majchrzaka

/ Kacper Kaczmarek , źródło: własne, foto: AFP

Bardzo krótko trwała przygoda Kamila Majchrzaka w halowym turnieju w Wiedniu. Polak zakończył start w Austrii już na pierwszej rundzie kwalifikacji, przegrywając z Kazachem Aleksandrem Bublikiem 6:7(1), 4:6.

Polak nie był faworytem w starciu z młodszym o rok Kazachem, który w tym roku zagrał już m.in w dwóch finałach turniejów rangi ATP. W lipcu na trawiastych kortach w Newport w starciu o tytuł 22-letni Kazach przegrał z Amerykaninem Johnem Isnerem, a przed trzema tygodniami w Chengdu w decydującym starciu poległ w trzech setach z Hiszpanem Pablo Carreno Bustą.

W Wiedniu w trwającym niespełna 80 minut spotkaniu kluczową rolę odegrał serwis. W pierwszej partii obaj zawodnicy mieli po jednej szansie na przełamanie rywala, ale finalnie o losach tej odsłony zdecydował tie-break. Dodatkowa rozgrywka w niczym nie przypominała już jednak wyrównanej batalii z początków seta. Kazach w ekspresowym tempie uzyskał 5-punktową przewagę, której nie wypuścił już do końca partii. Polak honorowe “oczko” zdobył dopiero przy szóstym rozegranym punkcie, ale później ponownie oddał pole gry rywalowi.

W drugiej odsłonie nad grą 23-letniego Majchrzaka na chwilę zaświeciło słońce. Piotrkowianin już w trzecim gemie pokusił się o przełamanie przeciwnika, ale w ósmym, najdłużej trwającym w meczu gemie, sam oddał swoje podanie. Później losy partii potoczyły się już ekspresowo. Polak w dwóch rozegranych gemach zdołał ugrać zaledwie dwa punkty i szybko zakończył występ w halowym turnieju w Wiedniu.

Wygraną w pierwszej rundzie kwalifikacji Bublik zrewanżował się Majchrzakowi za ubiegłoroczną porażkę w challengerze w Ałmatach. Wówczas piotrkowianin w niespełna 50 minut uporał się z nadzieją gospodarzy, wygrywając 6:3, 6:3.