Tajpej. Ćwierćfinał nie dla Radwańskiej

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne, foto: AFP

Na drugiej rundzie udział w turnieju rangi challenger w Tajpej zakończyła Urszula Radwańska. Polka przegrała w czwartek 2:6, 5:7 z Danką Kovinić.

Krakowianka kontynuuje tourne po azjatyckich turniejach w poszukiwaniu punktów, które zapewnią jej udział w eliminacjach Australian Open 2020. Z Tajwanu Urszula Radwańska wyjedzie bogatsza o 15 punktów. Na drodze po większą zdobycz stanęła na drodze Polki Danka Kovinic.

Pierwszą odsłonę meczu lepiej zaczęła krakowianka. Później jednak nie wykorzystała szansy na przełamanie podania rywalki, a następnie sama straciła serwis w czwartym gemie. Czarnogórka dołożyła jeszcze jedno przełamanie i wygrała seta 6:2. W drugiej odsłonie Radwańska wygrała gema przy podaniu Kovinic już na otwarcie. Jednak w trzecim i piątym gemie nie wykorzystała okazji na podwyższenie wyniku i to się zemściło. Turniejowa „jedynka” zdołała wyrównać stan meczu, a gdy zanosiło się na tie-break, dołożyła kolejnego breaka i mogła się cieszyć z awansu do ćwierćfinału.

Dzięki zdobytym punktom w Tajpej Urszula Radwańska wróci do top 250 rankingu WTA. To zwiększa jej szanse na miejsce w drabince eliminacji Australian Open 2020.