Tajpej. Stracona szansa Majchrzaka, Polak miał meczbola

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: AFP

Po trzech godzinach walki Kamil Majchrzak pożegnał się w trzeciej rundzie z challengerem w Tajpej. Polak przegrał po trzech tiebreakach z Tatsumą Ito, a w drugim secie nie wykorzystał piłki meczowej.

Pod koniec marca Kamil Majchrzak zdobył w Saint Brieuc pierwszy singlowy tytuł rangi ATP Challenger Tour, a występ w Tajpej rozpoczął od zwycięstwa w niespełna 50 minut. Spotkanie trzeciej rundy z Japończykiem Tatsumą Ito było już jednak dużo trudniejsze.

Mecz fatalnie zaczął się dla Polaka, bo po kilkunastu minutach przegrywał 0:3 z podwójnym przełamaniem. Taki stan rzeczy nie trwał jednak długo, bo Majchrzak odpowiedział natychmiast i odrobił całość strat. Przy stanie 6:5 miał setbola przy podaniu rywala, lecz nie wykorzystał tej okazji i konieczny był tiebreak. W nim piotrkowianin zwyciężył 7-3.

Sporo przełamań mieliśmy także w drugim secie. Majchrzak jako pierwszy wygrał przy podaniu rywala, ale potem Ito odrobił straty z nawiązką i prowadził już 5:3. Znów skończyło się jednak tiebreakiem, bo Japończyk najpierw nie wykorzystał serwisu na wygraną w partii, a potem dwóch piłek setowych przy podaniu Majchrzaka. W tiebreaku Polak prowadził 6-5 i miał meczbola przy podaniu Ito, lecz zacięta rozgrywka wylądowała ostatecznie na koncie Japończyka, który wygrał 9-7.

Trzecia odsłona była jedyną, w której tenisiści pilnowali swojego serwisu. Majchrzak raz skutecznie obronił się przed przełamaniem, Ito nie musiał robić tego ani razu. Skończyło się więc trzecim tiebreakiem, a po trzech godzinach gry to Japończyk mógł cieszyć się z awansu do ćwierćfinału, bo zwyciężył 6:7(3), 7:6(7), 7:6(2).